ДРАМА: Евертън "занули" Ливърпул, Сити остава начело (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Карамелите" отнеха две ценни точки на градски съперник в битката за титлата, Салах с пропуски

Ливърпул не успя да победи Евертън - 0:0 при гостуването си на "Гудисън Парк" в мач от 29-ия кръг на английската Висша лига. Така "червените" загубиха две много ценни точки в борбата за титлата с Манчестър Сити. "Гражданите" остават начело със 71 точки, Ливърпул е втори със 70.

От първата минута Евертън показа, че на Ливрпул няма да му е лесно в този мач. Домакините стояха добре и първи стигнаха до опасност пред Алисон, която приключи с решителна намеса на Ван Дайк.

Постепенно Ливърпул започна повече да владее топката и в 14-ата минута Салах получи добро подаване от Хендерсън, но Курт Зума не му позволи да отправи удар. Египтянинът пропусна и най-чистото положение за "червените" през първата част. В 28-ата минута Фабиньо го изведе сам срещу вратаря Джордан Пикфорд, който демонстрира отличен рефлекс и спаси. До края на полувремето Ливърпул продължи да натиска, но гол така и не падна.

Евертън започна по-силно и второто полувреме В 53-ата минута Калвърт-Люин стреля с глава след центриране на ъглов удар, но Алисон се намеси отлично.

Малко след това Салах се отчете с втори много сериозен пропуск. Голмайсторът на “червените” остана сам срещу Пикфорд, но не успя да си поведе добре топката и Майкъл Кийн изчисти в корнер. Клоп опита да промени нещо, като пусна в игра Фирмино и Милнър и извади Ориги и Вайналдум.

Ливърпул опитваше да отбележи, но силен изстрел на Джеймс Милнър не намери целта, а Фабиньо не успя да реализира от добра позиция, след като бе изведен от Върджил Ван Дайк.

Тимът на Марко Силва също имаше своите положения. В 73-ата минута Ричарлисон се откъсна отдясно и прати топката в наказателното поле, където Бернард не успя да я засече към мрежата. В заключителните минути нервите преобладаваха. Последният шанс пред Ливърпул дойде пет минути преди края, когато се стигна до разбъркване в наказателното поле пред Пикфорд и завърши с удар на Фирмино, който бе блокиран.

Този път и късметът не беше с "червените", за разлика от първия мач, когато Джордан Пикфорд им подари успеха.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

EВЕРТЪН: Пикфорд, Колман, Кийн, Зума, Дин, Шнайдерлин, Гей, Уолкът, Сигурдсон, Бернард, Клавърт-Люин

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Робертсън, Фабиньо, Вайналдум, Хендерсън, Мане, Салах, Ориги

Кристъл Палас отнесе безличен Юнайтед с 4:0 (ВИДЕО)