Драма в Гелзенкирхен: Съдия на аутлинията подари скандална победа на Шалке с 4:3 над Спортинг (Л) (ВИДЕО)

Отборът на Симеон Славчев изравни от 1:3 до 3:3 с човек по-малко само за да дойде добавеното време, когато Шалке спечели с измислена дузпа

Гол на Ерик Чупо-Мотинг от несъществуваща дузпа в третата минута на добавеното време донесе инфарктна победа на Шалке с 4:3 срещу Спортинг (Лисабон) в Група G на Шампионската лига. „Миньорите” изпуснаха два гола аванс от 3:1 с човек повече на терена и все пак се добраха до трите точки след скандално решение на един от съдиите на аутлинията в края.

Симеон Славчев не беше в групата на Спортинг, а неговият отбор поведе в 16-ата минута на „Фелтинс Арена”. След заучено положение от корнер Жоао Марио подаде за Нани и играещият под наем от Манчестър Юнайтед португалец се разписа след рикошет за 1:0.

Дракслер облиза гредата с воле веднага след попадението, но в 33-ата минута бразилският бранител Мурисио удари Хьогер в гърба в двубой за висока топка и беше изгонен с втори жълт картон, което остави Спортинг с 10 души.

От отсъдения пряк свободен удар Денис Аого центрира, Чинеду Обаси стреля с глава и лоша намеса на Руи Патрисио позволи на топката да влезе зад голлинията – 1:1 в 34-ата минута.

Шалке имаше претенции за дузпа за нарушение на Нани срещу Хьогер, но реферът Сергей Карасев подмина ситуацията.

5 минути след подновяването на играта Дракслер нахлу отляво, намери с диагонален пас Обаси, който подаде на Хунтелаар и холандецът заби в долния ъгъл – 2:1 и „небесносините” за първи път поведоха този сезон в мач от Шампионска лига.

След час игра Каан Айхан центрира от пряк свободен удар, а Хьоведес надскочи Сар, за да прати прецизно с глава в десния ъгъл за 3:1.

Оттук с два гола пасив и човек по-малко изглеждаше, че връщане в мача за Спортинг няма, но се оказа, че има.

Карийо преодоля един на един Учида и беше пометен от Айхан, което доведе до дузпа. Адриен Силва уверено вкара в левия ъгъл за 3:2 след 64 минути.

12 минути преди края Седрик центрира като по конец за Адриен Силва и нападателят изравни на втора греда за невероятното 3:3.

Съдийската бригада развали мача с ужасяващо решение в първата минута на продължението. Асистентът на аутлинията видя игра с ръка на аржентинския бранител на Спортинг Джонатан Силва, въпреки че топката се удари в лицето му и главният съдия се съобрази с него като даде дузпа. Протестите на португалците бяха безуспешни и Ерик Чупо-Мотинг вкара дузпата в третата добавена минута за крайното 4:3.

Челси е лидер в групата със 7 точки след 6:0 у дома срещу Марибор, а Шалке остава втори с 5 точки след първия си успех. Марибор има две точки, а Спортинг – една.