ДРАМА В МИЛАНО: Интер изпусна дузпа и взе само точка срещу Аталанта (ВИДЕО)

Димарко се издъни от бялата точка, VAR отмени гол на гостите В 88-ата минута

Шампионът Интер взе само точка срещу Аталанта на "Джудзепе Меаца" в Милано. Двубоят от шестия кръг  на Серия А завърши при резултат 2:2. Инфарктно се развиха последните десет минути на мача. Първо домакините изпуснаха дузпа, а след това VAR отмени гол на Аталанта.

Така Интер остава засега на второто място в класирането с 14 точки, докато Аталанта е пети с 11.

Домакините поведоха още в петата минута. Фамозен гол вкара Лаутаро Мартинес, който засече от въздуха центриране на Николо Барела и направи простреля стражът Хуан Мусо.

Тимът от Бергамо обаче обърна резултата още до почивката. След половин час игра украинският нападател Руслан Малиновский изравни с великолепен изстрел извън наказателното поле.

В 38-ата минута тимът на Джан Пиеро Гасперини вкара втори гол. Малиновский затрудни Ханданович с нов мощен изстрел. Словенският вратар изби, но не го направи достатъчно добре и топката попадна на крака на Рафаел Толой, който направи отлична добавка и опъна мрежата.

През втората част Интер натисна и успя да изравни на свой ред в 71-ата минута. Тогава Мусо направи спасяване, но Джеко бе на правилното място в точния момент и вкара за 2:2.

В 86-ата минута резервата Федерико Димарко пропусна уникален шанс да донесе успеха на Интер. Домакините получиха право да изпълнят дузпа заради игра с ръка на Мерих Демирал. Зад топката застана Димарко, но силният изстрел на халфа се отби от напречната греда.

Драмата продължи и в 88-ата минута - 20-годишният нападател Роберто Пиколи вкара гол в полза на Аталанта, но след намесата на VAR попадението бе отменено. Причината за това беше, че топката бе напуснала очертанията на игрището преди да се стигне до Пиколи.