Дженоа излъга Сампдория и триумфира в дербито на Генуа (видео)

Срещата завърши с минимална победа с 1:0 в полза на Дженоа

Отборът на Дженоа успя да спечели дербито на Генуа, след като се наложи над Сампдория в отложен мач от италианския шампионат. Мачът , който се проведе на „Луиджи Ферарис“, завърши с минимална победа с 1:0 за Дженоа. И двата отбора създадоха по няколко опасни положения, но Сампдория така и не успя да реализира и си тръгна без точка от срещата.

Още през първата част Дженоа бе тимът, който създаде повече ситуации, като в пропуски още преди да са изтекли първите десет минути на срещата направиха Каладзе, Паласио и Кучка.

До почивката голове във вратите на Курчи и Едуардо нямаше, но опасните моменти не липсваха. За Сампдория гол не успяха да отбележат Макароне, Губерти и Паломбо, докато Кучка, Роси и Паласио създадоха напрежение пред вратата на съперника, но така и не пратиха топката в мрежата на Сампдория.

През втората част Дженоа успя да достигне до гол в 55-ата минута, когато Рафиня с великолепен снаряд от доста далечно разстояние не остави шанс на Курчи и кълбото влезе в мрежата му, като по този начин Дженоа взе ценна преднина.

До края на срещата Поли и Паломбо създадоха хубави положения пред Едуардо, но втори гол в двубоя така и не падна и Дженоа спечели трите точки, като по този начин триумфира и в дербито на Генуа.

Загубата отрежда на Сампдория 14-ото място, където тимът е с 30 точки. Дженоа е 11-ти с 32.

Кристъл Палас отнесе безличен Юнайтед с 4:0 (ВИДЕО)