Гари Невил успя от десетия опит в Примера (ВИДЕО)

Негредо и Черишев донесоха обрата за 2:1 срещу Еспаньол

Треньорът на Валенсия Гари Невил най-сетне постигна победа в Примера дивисион. „Прилепите” направиха труден, но много сладък обрат за 2:1 срещу Еспаньол на своя „Местая”. Така Невил записа първа победа в първенството в десетия си мач.

След нулева и равностойна първа част, втората започна много лошо за Валенсия. Бранителят на „папагалчетата” Оскар Дуарте засече с глава центриране на Бургуй от корнер и даде аванс на гостите.

Алваро Негредо замени Родриго в 58-ата минута и този ход на Невил бе катализаторът на промяната. Десният бек Жоао Кансело проби по фланга и центрира, а ударът на Негредо попадна в долния ъгъл след рикошет за 1:1 в 71-ата минута.

Голът окрили домакините и само 5 минути по-късно Софиан Фегули копна отлично от аутлинията за Денис Черишев, който с летящ плонж направи обрата пълен за 2:1 с първия си гол за Валенсия след пристигането от Реал Мадрид.

До края Валенсия издържа, а Гари Невил подскачаше нервно край тъчлинията, но усети безкрайно облекчение при последния съдийски сигнал, който му донесе първия успех в испанския елит.

След 24 кръга Валенсия е 11-и с 28 точки, а Еспаньол е 17-и с 22.