ГОЛЯМАТА СЕНЗАЦИЯ Е ФАКТ: Италия е аут от Мондиала! (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Адзурите" пропускат световно първенство за пръв път от 1958 година

Най-голямата сензация на баражите в Европа е факт! Четирикратният световен шампион Италия завърши 0:0 с Швеция на реванша в Милано на „Джузепе Меаца” и след загубата с 0:1 в първия мач пропуска Мондиал 2018 в Русия.

„Адзурите” няма да участват на шампионат на планетата за втори път в историята след 1958 година, когато турнирът се провежда в Швеция. Именно отборът на скандинавската страна този път елиминира италианците благодарение най-вече на блестящите изяви на вратаря Робин Олсон и ще играе на Световното догодина.

Още в 8-ата минута Марко Пароло падна в наказателното поле на шведите, но испанския съдия Антонио Матеу Лаос даде сигнал играта да продължи. Пет минути по-късно топката срещна ръката на Матео Дармиан в наказателното поле на домакините, но не бе отсъдена дузпа за гостите.

В 16-ата минута Чиро Имобиле имаше шанс за гол, но не успя да прати топката в мрежата зад Робин Олсен. Малко след това авторът на гола от попадението в първия мач Якоб Йохансон се контузи и бе принудително сменен от Густав Свенсон. В 22-ата минута Буфон отрази удар на Виктор Клаесон. Осем минути след това топката срещна ръката на Андреа Бардзали и гостите претендираха за дузпа, но Матеу Лаос даде само жълт картон на Форсберг за бурните реакции. До края на полувремето Имобиле и Алесандро Флоренци пропуснаха да се разпишат.

След почивката се игра почти през цялото време пред шведската врата, а италианците така и не намериха верния път към така жадувания от тях гол. Отбраната на гостите действаше изключително стабилно, а вратарят Робин Олсен спаси всичко, което имаше да отрази като удари.
Терзич: Първият мач може да не е достатъчен