Грандиозна издънка! Реал падна на "Бернабеу" от Жирона! (ВИДЕО)

"Кралския клуб" загуби с 1:2, остава на 9 точки от Барса

Реал Мадрид допусна шокираща загуба с 1:2 от борещия се за оцеляване Жирона. „Кралския клуб” остава на трето място с 45 точки, на девет от лидера Барселона и на две от Атлетико Мадрид. Жирона записа жизненоважни три точки и се отдалечи от опасната зона, изравнявайки се с 14-ия Атлетик Билбао. Реал поведе в резултата през първото полувреме чрез Каземиро, но гостите стигнаха до пълен обрат с голове на Стуани от дузпа в 65-ата и попадение на Порту десет по-късно. Домакините завършиха срещата с човек по-малко, след като Серхио Рамос получи втори жълт картон в 90-ата минута.

Мачът започна перфектно за домакините, те диктуваха събитията на терена и по нищо не личеше, че хубавата им серия може да приключи именно срещу този съперник. Първата 100-процентова възможност за "белите" беше в 17-та минута, когато Лукас Васкес стигна до една топка и с хубав удар опита да преодолее вратаря Боно, но той се намеси великолепно.

И все пак мадридчани стигнаха до сравнително ранен аванс в мача. В 25-та минута Тони Кроос направи фирмено центриране от десния фланг и качи топката на главата на Каземиро, който с мощен удар от около десетина метра щеше да скъса мрежата зад Боно - 1:0.

Реал продължи да играе вдъхновено до почивката, атакуваше по-често и направи няколко пропуска чрез Лукас Васкес и Марсело. Бразилецът дори вкара топката в мрежата в 45-та минута, но попадението му беше отменено след намесата на ВАР заради засада.

Така почивката дойде при гол аванс за домакините и развръзката остана за втората част. Интригата можеше да умре в 52-та минута, когато Марко Асенсио пусна невероятен пас за Карим Бензема на чиста позиция, но някак французинът не успя да намери вратата и пропиля невероятния шанс, с който щеше да убие интригата.

И така постепенно Жирона живна и почна да показва зъби. Час след началото на мача Антони Лосано стреля опасно с глава, но топката мина агонизиращо близо до гредата и до гол не се стигна. Това обаче се случи пет минути по-късно, когато каталунците получиха дузпа.

Тогава Серхио Рамос игра с ръка в наказателното поле и реферът беше непоколебим в решението си да посочи бялата точка. От нея топреализаторът на Жирона Кристиан Стуани беше безпощаден и изравни резултата изненадващо за 1:1.

След тези минути гостите щяха да съсипят съперника. В 70-та минута Порту щеше да счупи напречната греда, но пет минути след това с удара си препарира вратаря на Реал с удара си от близка дистанция, който беше добавка след отбиване.

Антони Лосано можеше да направи и 3:1 пет минути преди края, но ударът му от перфектна позиция мина малко над вратата. В края на мача пък Серхио Рамос получи поредния си червен картон, след като нервите му не издържаха на развоя и така на практика всичко свърши.

Кристъл Палас отнесе безличен Юнайтед с 4:0 (ВИДЕО)