Италия начело в Група 8 след победа над Черна гора с 2:1

Италия остана лидер в нашата Група 8, след като победи трудно бойкия тим на Черна гора с 2:1 като домакин. По този начин възпитаниците на Марчело Липи събраха 10 точки в актива си. Ирландия пък победи Кипър с 1:0 в Дъблин и остана на второто място със 7 точки.

Италия остана лидер в нашата Група 8, след като победи трудно бойкия тим на Черна гора с 2:1 като домакин. По този начин възпитаниците на Марчело Липи събраха 10 точки в актива си. Ирландия пък победи Кипър с 1:0 в Дъблин и остана на второто място със 7 точки, но мач по-малко. Българският тим е трети с 3 точки от три двубоя. Мачът Италия – Черна гора се игра в Лече. Алберто Акуилани изведе домакините в 8-ата минута, след като се възползва от добро подаване отдясно в наказателното поле и на празна врата прати топката в мрежата. Десет минути по-късно Мирко Вучинич изравни след самостоятелен пробив. В 28-ата минута обаче италианците отново взеха преднина от един гол. Отново Акуилани простреля черногорската врата, този път с диагонален шут от наказателното поле.
В следващите мачове през март Италия е гост на Черна гора, а България – на Ирландия.