Късна дузпа прати Виола на 1/4-финал

Флорентинци надиграха Сампдория в Купата на Италия

Фиорентина се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Италия след победа над Сампдория с 3:2. "Виола" измъкна успеха по драматичен начин след дузпа в самия край на двубоя. Флорентинци поведоха в резултата с ранно попадение, дело на Кхума Бабакар във втората минута. Сампродия обаче отвърна на удара в 39-та минута, когато Едгар Барето възстанови равенството.

В 50-та минута реферът отсъди дузпа в полза на домакините. Жордан Верету даде нов аванс на "виола" от бялата точка. В 77-та минута обаче беше отсъден нов наказателен удар, този път за "мореплавателите". Гастон Рамирес възстанови равния резултат, отбелязвайки второ попадение за Самп. В добавеното време на срещата обаче Фиорентина спечели правово да изпълни още една дузпа и Верету за втори път прониза вратата на Кристиян Пуджиони.

ОФИЦИАЛНО: Уест Хем обяви раздялата с Мойс

Очаква се скоро Лопетеги да бъде обявен за следващия мениджър на "чуковете"

Рома си отдъхна: Дибала ще е на линия за реванша с Байер