Куршум под гредата даде чист гол аванс на Леверкузен срещу четата на Симеоне (ВИДЕО+СНИМКИ)

Байер спечели с 1:0 на свой терен, а Атлетико доигра с 10 души след червен картон на Тиаго, две принудителни смени за испанците

Байер Леверкузен постигна отличен турнирен резултат и победи европейския вицешампион Атлетико Мадрид с 1:0 на „Бай Арена” в първа среща от осминафиналите в Шампионска лига. Победният гол бе дело на турския халф Хакан Чалханоглу, а Атлетико доигра с 10 души след два жълти картона на Тиаго.

„Апирините” изиграха много добър мач и успяха да наложат своя стил с бързи атаки по земя срещу по-затворения стил на тима на Диего Симеоне.

В началото капитанът Ларс Бендер стреля встрани при контра, в която цели 7 играчи на домакините се изстреляха като по команда напред. В 13-ата минута Чалханоглу центрира от корнер, топката си проправи път през купа от тела и на втора греда Вендел стреля от воле, но Манджукич изби пред голлинията.

Годин подсигури Сикейра, който бе финтиран от Вендел, а удар на Миранда след корнер бе блокиран на втора греда.

Спахич щеше да счупи сглобката на гостите с топовен изстрел от дистанция, а при продължилата атака Хилберт и Белараби разиграха добре отдясно, Годин изчисти, а Гонсало Кастро би отчайващо неточно от въздуха.

Проблемите за Диего Симеоне се увеличиха с две принудителни смени преди почивката и Гийерме Сикейра и Саул излязоха, а на техните места се появиха Хесус Гамес и Раул Гарсия.

Между двете смени вратарят Лено направи чудесно спасяване и изби топката от главата на Гризман, след като Арда бе насочил параболично към втора греда също с глава.

В добавеното време Лено отново бе герой за Байер. Удар на Манджукич бе избит в корнер от Хилберт, центрирането от ъгловия удар стигна до Тиаго на втора греда, португалецът стреля с воле и топката мина през няколко играчи преди Лено акробатично да избие най-вече по усет, защото видимостта му бе на практика никаква.

Второто полувреме започна кротко, но с първото си чисто положение след почивката Леверкузен успя да стигне до много ценен гол, който се оказа и победен тази вечер. Карим Белараби показа завидно самочувствие и задържа пред наказателното поле, а после пусна с петичка в коридор за Хакан Чалханоглу, който заби с мощен шут под гредата за 1:0.

След гола нервите взеха връх и капитанът Бендер видя жълт картон за протест. Бендер бе сменен, а Симеоне опита да промени нещо като пусна Торес на мястото на Арда Туран.

Торес имаше един добър шанс, но стреля право в ръцете на Лено. „Хлапето” все пак прати в мрежата, но попадението бе правилно отменено, защото топката бе напуснала очертанията на терена преди това.

Само минута по-късно Тиаго направи безумен шпагат в краката на Белараби на безобидна позиция до тъча и съвсем заслужено бе изгонен с втори жълт картон.

До края Пападопулос бе спрян по пътя към втори гол, а в последните минути пак нервите бяха водещи и съдията Павел Краловец извади 4 жълти картона само след 89-ата минута.

Така Атлетико ще има нелеката задача да заличи един гол чист аванс на „аспирините” на реванша на 17 март на своя „Висенте Калдерон”.