Мидтиланд приключи с ШЛ, Краев извън групата

Датчаните не можаха да бият Астана

Бившият тим на Станимир Стоилов Астана изхвърли датския Мидтиланд във втория предварителен кръг на Шампионската лига.

Българският футболист Божидар Краев не попадна в групата на датчаните за двубоя на “Арена Хернинг”, а двубоят завърши 0:0. В първата среща Астана победи с 2:1, което се оказа достатъчно да продължи в третия кръг, където ще се изправи срещу Динамо Загреб на 7/8 и 14 август.

Гостите удържаха домакинския натиск и след десетата минута започнаха на свой ред да гледат към вратата на Йеспер Хансен. Домакините се опитаха да си изпросят дузпа в средата на първата част, но реферът Хуан Мартинес от Испания не реагира.

В началото на второто полувреме футболистите на Мидтиланд се хвърлиха в атака, а гостите се бранеха и дебнеха своя момент. Пресата на датчаните се засили, те стигнаха до гол, който беше отменен. В крайна сметка до попадение не се стигна и Астана продължава напред.