Милан и Реал Мадрид с нулево реми в контрола в Австрия (ВИДЕО)

Гарет Бейл изпусна дузпа в края на първото полувреме

Отборите на Реал Мадрид и Милан не успяха да си вкарат голове в контролна среща - 0:0. Мачът се игра на австрийска земя в Клагенфурт пред фенове и беше последна проверка за испанците и предпоследна за “росонерите”. Завърналият се при мадридчани Гарет Бейл пропусна дузпа в 41-вата минута, а двата тима удариха и по една греда.

Новият страж на италианците Майк Менян обаче допусна грешка в началните секунди, когато при разиграване сбърка паса и подаде на футболист на Реал, но до гол не се стигна. Бързо след това - в 3-ата, Тео Ернандес удари дясната греда на вратата на "кралете".

Отборите продължиха да са активни, макар възможности да нямаше. Около 30-ата минута Иско отправи опасен удар, а още по-близо до гола беше Алаба в 32-ата. Тогава бившият футболист на Байерн шутира силно от около 25 метра, но Менян отрази. Тъмнокожият страж продължи да се намесва отлично, като се справи с изстрели на Бейл и Родриго.

Реал продължи да натиска и в 41-вата стигна до дузпа, след като Бейл беше фаулиран от Калабрия в наказателното поле. Самият нападател се нагърби с изпълнението, но стреля слабо по земя и Майк Менян успя да спаси с плонж вдясно.

На полувремето Анчелоти направи шест промени, докато Стефано Пиоли се задоволи само с една. В 52-ата Лука Модрич нанесе мощен шут, който обаче се отби в напречната греда. Браим Диас от тима на Милан можеше да изведе своите напред в 65-ата, но резервата под рамката Андрий Лунин отрази. Постепенно в игра се появиха множество резерви и положенията станаха рядкост. В 87-ата младият играч на Реал Серхио Арибас шутира от въздуха, но кълбото излезе в аут.