Милан скочи до седмото място след победа над Каляри (ВИДЕО+СНИМКИ)

Жереми Менес вкара нови два гола и вече има 15 през сезона

Милан взе победа с 3:1 при домакинството си на Каляри в мач от 28-ия кръг на италианската Серия „А”. „Росонерите” отново поведоха рано-рано, но този път успяха и да удържат преднината си до последния съдийски сигнал.

Жереми Менес отбеляза две от попаденията за домакините, а един добави Филип Мексес. Голът за Каляри бе дело на Диего Фариас.

Тимът на Пипо Индзаги обаче не се радваше на подкрепата на най-верните си фенове, които бяха оставили сектора си почти празен. Вместо тях, на трибуните имаше транспарант, който гласеше: "Играта свърши. Пуснете монета и спасете Милан".

„Росонерите” поведоха в 21-вата минута с изключителен гол на Менес. Французинът разигра бранител на гостите, отвори си място за изстрел и от ръба на наказателното поле прати топката по диагонала, оставяйки Бркич безпомощен.

Пет по-късно Антонели можеше да удвои аванса на Милан, но стражът на Каляри го затвори добре.

В началото на втората част Фариас върна гостите в мача. След страхотна контра на гостите, топката стигна до Фариас, който финтира Мексес и пусна топката покрай плонжа на Диего Лопес.

„Росонерите” обаче бързо възстановиха аванса си. След центриране от корнер, Мексес намери топката много добре от воле, тя тупна малко след удара и влетя в мрежата на Бркич за втори път.

В 75-ата Каляри удари греда. При една от контраатаките на гостите Жоао Педро нацели напречната греда.

В ответната атака съдията допусна много груба грешка, след като отсъди дузпа в полза на Милан за нарушение срещу Черчи, което обаче бе около половин метър извън пеналта. Жереми Менес превърна отсъдената дузпа в гол, като така отбеляза 15-ото си попадение в Серия „А” този сезон, осем от които от бялата точка.

Тимът на Пипо Индзаги можеше да стигне до много по-изразителен успех, но в добавеното време Пацини и Черчи изпуснаха прекрасни положения, останали очи в очи с Бркич.

С победата Милан се изкачва до седмата позиция, като има 38 точки в актива си, докато Каляри остава в зоната на изпадащите с 21.