Наполи посрами Болоня със 7:1 в луд мач, два хеттрика на Хамшик и Мертенс (ВИДЕО)

Неаполитанците бяха неудържими във футболна лудост с осем гола, два червени картона и изпусната дузпа

Марек Хамшик и Дрис Мертенс вкараха по един хеттрик при внушителния успех на Наполи със 7:1 като гост на Болоня в луд мач с осем гола, два червени картона и изпусната дузпа, който даде начало на 23-ия кръг в Серия А.

Наполи имаше само един успех на „Ренато дал’Ара” в последните четири визити, но тази вечер се разрази истинска голова вихрушка в мрежата на северняците.

Наполи поведе с 2:0 още до 6-ата минута. В 4-ата Кайехон центрира меко отдясно, а Марек Хамшик се нагласи и с плонж насочи неспасяемо с глава в далечния десен ъгъл за 1:0. Само две минути след това Зиелински пусна за Инсиние зад защитата и той се разписа в близкия десен ъгъл.

Кайехон изпусна с атрактивно воле, а в 24-ата минута направи баскетболен чадър в собственото наказателно поле при удар с глава към вратата и съдията даде дузпа с жълт картон за него след консултация с асистента на аутлинията. Матиа Дестро би слабо в долния десен ъгъл и Пепе Рейна спаси.

Каейхон обаче не беше свършил с глупостите и изрита Наги, което му донесе директен червен картон само две минути след жълтия.

Дрис Мертенс се промъкна между двамата последни защитници и бе фаулиран от Адам Масина, който също беше изгонен с директен червен картон и двата тима останаха 10 на 10. Мертенс отбеляза безупречно от същия пряк свободен удар над стената във вратарския ъгъл за 3:0.

Рейна спаси изстрел от воле на Крейчи на втора греда, но Василис Торосидис довкара отблизо за 3:1.

Преди паузата Мертенс получи идеален пас от Зиелински зад защитата, заобиколи вратаря и вкара в празната врата за 4:1.

През втората част Хамшик изпусна сам срещу вратаря, но после се реваншира с две бързи попадения в горния десен ъгъл в 70-ата и 74-ата минута, които оформиха хеттрика на словака.

Мертенс не искаше да остава по-назад и излезе сам срещу Миранте, за да му вкара по диагонала в левия ъгъл за крайното 7:1 в последната 90-а минута.

Наполи вече има 48 точки и измести Рома (47) от второто място, но „вълците” са с мач по-малко. Лидер е Ювентус с 51 и два мача по-малко от неаполитанците. Болоня е 12-и с 27.