Наполи срази Болоня и отново се размечта за титлата (ВИДЕО)

И двата гола вкара Ървинг Лозано

Наполи спечели с 2:0 гостуването си на Болоня от 22-ия кръг на Серия "А". И двата гола вкара Ървинг Лозано. С успеха южняците събраха 46 точки и остават на трето място във временното класиране, но само на дне от втория Милан и на три от лидера Интер. Болоня е на 13-а позиция с 27 пункта.

В 20-ата минута Лозано получи подаване в наказателното поле от Елиф Елмас и матира вратаря - 0:1.

В края на първата част удар на Фабиан Руис пропусна чудесна възможност. Испанският халф получи топката на границата на наказателното поле и със страхотен удар разтресе гредата.

Две минути след почивката Руис асистира на Лозано, който остана очи в очи с вратаря и го преодоля - 0:2.

В края на мача шанс да се разпише имаше и Виктор Осимен, но нигериецът пропусна.