ОБЗОР: Наполи с нова голяма стъпка към топ 4, Антов не игра за Болоня срещу Удинезе (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пертенопеите с успех с 4:1 над Специя

Наполи успя да постигне нов много важен успех в битката си за влизане в топ 4 на Серия А, след като при гостуването си от 35-ия кръг надви с 4:1 Специя.

Още в 15-та минута неаполитанци поведоха чрез Жиелински, който беше намерен с отличен пас от Джовани Ди Лоренцо и се разписа без проблем. Само осем минути по-късно резултатът се покачи на 2:0. Този път Жиелински достави головото подаване, а Виктор Осимен беше безпощаден с удар от границата на наказателното поле.

Минута преди почивката гостите поведоха с класически аванс. Лоренцо Инсине центрира перфектно от пряк-свободен удар и сложи топката на главата на Осимен, който не сбърка.

След полувремето домакините успяха да върнат едно попадение чрез Роберто Пиколи, но в 80-та минута всичко беше решено от гол на Ървин Лозано след пас на Осимен.

Така Наполи излезе на второто място със 70 точки, но и с мач повече от Аталанта, Ювентус и Милан, които са с по 69 пункта.

В другия мач по същото време Удинезе и Болоня завършиха наравно 1:1. Българският защитник Валентин Антов остана всичките 90 минути на пейката за гостите, които получиха гол в 23-та минута, когато Де Пол направи отличен рейд и отправи свиреп шут, който Скорупски нямаше как да спаси.

Болонезци обаче стигнаха до точката в 82-та минута, когато Мусо направи дузпа и Орсолини беше безпогрешен от 11-те метра. Така двата отбора остават зелепени един до друг на 10-то и 11-то място с равен брой точки - 40.

Удинезе - Болоня 1:1

Кристъл Палас отнесе безличен Юнайтед с 4:0 (ВИДЕО)