ОБЗОР: Провал за шампиона, Ливърпул стъпи на върха в класирането (ВИДЕО)

Садио Мане отбеляза гол №100 за "червените", вижте резултатите от днешните мачовете във Висшата лига

Шампионът Манчестър Сити се провали срещу Саутхемптън у дома. Мачът межда двата състава от петия кръг на Висшата лига завърши 0:0. "Гражданите" могат да бъдат доволни, че не загубиха срещата. Отборът, воден от Ралф Хазенхютъл беше по-дорбият и можеше да си тръгне с трите точки от "Етихад".

Футболистите на Пеп Гуардиола показаха съвсем различно лице от това срещу РБ Лайпциг в сряда, когато вкараха цели 6 попадения, а днес отправиха едва един точен удар за 90 минути. Малко след като измина час игра ВАР отмени дузпа за гостите, а в самия край на двубоя Рахим Стърлинг се разписа, но системата за видеоповторение отново се намеси и охлади страстите на "небесносините".

"Светците" остават без успех в шампионата от началото на сезона (4 равенства, 1 загуба), докато за "гражданите" това е първо реми.

Ливърпул постигна четвърта победа от първите си пет мача във Висшата лига. Тимът на Юрген Клоп спечели с 3:0 домакинството си на Кристъл Палас и поведе в касирането. "Червените" дръпнаха с три точки пред Сити, Юнайтед и Челси на върха в красирането. "Червените дяволи" гостуват утре на Уест Хем, а Челси играе с Тотнъм.

Садио Мане откри резултата на "Анфийлд" в 43-ата минута със своя гол номер 100 за "мърсисайдци", Мохамед Салах се разписа в 78-ата минута, а влезлият като резерва Наби Кейта отбеляза третия гол минута преди края. Лондончани пропуснаха няколко възможности да се разпишат.

Арсенал постигна втора поредна победа с 1:0 във Висшата лига, след като спечели гостуването си на Бърнли и вече диша по-спокойно с 6 точки. Мартин Йодегор осигури успеха през първото полувреме, а след почивката "артилеристите" удържаха, въпреки че имаше и критични моменти. Дузпа за Бърнли бе отменена след  намеса на ВАР. Домакините имаха още няколко положения, но не успяха да ги реализират и остават в дъното само с 1 точка.