ОБЗОР: Вердер прескочи без проблем на 1/8-финал за Купата, Груев дебютира (РЕПОРТАЖИ)

Волфсбург и Щутгарт също се класираха напред, вижте всички резултати от днешните мачове

Вердер продължава без проблем на 1/8-финалите от турнира за Купата на Германия. 20-годишният Илия Груев дебютира за тима от Бремен, който отнесе с 3:0 Хановер като гост. Българинът влезе като смяна. Той е син на бившия ни национал Илия Груев, който в момента е част от треньорския щаб на Вердер. Младокът, който играе като дефанзивен халф, е в клуба още от 15-годишен. През миналия и този сезон той на няколко пъти влизаше в групата на първия отбор, но така и не получаваше шанс. Тази вечер Груев-младши поигра само три минути, когато победителят отдавна беше ясен. Тимът му спечели с попадения на Теодор Гебре Селасие, Джопуа Сарджънт и Жан Мануел Мбом.

"Вълците" разбиха с 4:0 втородивизионния Зандхаузен у дома. Резултатът бе открит в 27-ата минута, когато след удар на Яник Герхардт, топката рикошира в крака на Робин Шьо и стана неспасяема за вратаря Рик Вуле. Само две минути след това Ваут Вегхорст удвои, след като засече с глава центриране на Ренато Щефан. В 41-ата минута Жоао Виктор получи отдясно, влезе в наказателното поле, преодоля играч на гостите и с хубав удар в далечния ъгъл направи резултата класически. Последното попадение падна в добавеното време на срещата, когато Юнус Малислед подаване на Омар Мармоуш, но вратарят Вуле спаси с крак. Последва добавка на Жоао Викнор от няколко метра, топката се отби в лявата греда и попадна на крака на Вегхорст, който не сбърка и оформи крайното 4:0.

Щутгарт също се класира за следващата фаза на надпреварата. "Швабите" елиминираха друг тим от Бундеслигата - Фрайбург с 1:0 у дома. Попадението вкара Калайджич в 15-ата минута.