Париж гони ПСЖ от "Парк де Пренс"?

Париж гони ПСЖ от "Парк де Пренс"?

"Принцовете" искат да купят стадиона, но удрят на камък

Президентът на Пари Сен Жермен - Насер Ал-Хелайфи, обяви, че общинската администрация на Париж се опитва да притисне клуба да напусне „Парк де Пренс“ - стадионът, на който парижани играят от своето създаване през 1974-а година. Между двете страни има спор и взаимни обвинения, тъй като катарските собственици на ПСЖ искат да купят съоръжението, но общината отказва да го продаде.

„Вече не сме добре дошли на „Парк де Пренс“. Натискат ни да напуснем. Играят си с нас и вече се уморихме“, каза Ал-Хелайфи.

„Обичам „Парк де Пренс“, той е нашата история, уважавам го повече от всичко. Винаги сме искали да останем, но те не ни искат. Инвестирахме 80 милиона евро в стадиона, въпреки че не е наш. Кой друг би се съгласил да направи такова нещо“, допълни президентът на ПСЖ.

Париж е дал „Парк де Пренс“ на ПСЖ с 30-годишна концесия, но от клуба искат да станат собственици на съоръжението.

„Те казват, че ще инвестират 500 или 600 милиона евро, но само ако са собственици. Да им продадем стадиона не е нашият първи избор. Той е част от историята на града, на парижани“, коментира директорът на градското развитие към общината Еманюел Грегоар, който все пак призна, че се водят такива разговори.

„Говорим за това, но им казахме, че преди да решим дали искаме да продаваме, трябва да постигнем съгласие за цена. Все още не сме достигнали до края на тези дискусии“, допълни Грегоар.

Какъв спиращ дъха мач! Юве се спаси от загуба срещу Дортмунд с голове в 94-ата и 96-ата минути (ВИДЕО)

Двата тима завъртяха реми 4:4

Две дузпи помогнаха на 10 от Реал Мадрид за успех над Марсилия (ВИДЕО)

Килиан Мбапе беше героят на "Бернабеу" с два гола от 11-те метра

Столът на Аморим в Юнайтед се клати сериозно, Ираола е фаворит да го замени

Името на испанеца се спряга за "червените дяволи"

Киву: Лаутаро е под голяма въпросителна за Аякс

Известно е, че аржентинецът страда от контузия в гърба

Мареска: Ще дадем най-доброто срещу Байерн, те са един от най-добрите отбори в Европа

"Радваме се, че сме отново в Шампионската лига", отсече мениджърът на Челси

Кейн: Не сме аутсайдери, когато играем срещу най-добрите отбори! Байерн е претендент за ШЛ

Нападателят на баварците се надява на триумф в най-комерсиалния турнир

Чоло: Целта ни е да нараним Ливърпул, те са изключителен отбор

Треньорът на Атлетико (Мадрид) все пак таи оптимизъм за мача

Здравко Димитров и Бодрум с победа при визитата си на Тире ФК за Купата на Турция

Българското крило започна като титуляр за отбора си

Белгийците от Роял Юнион поднесоха първата голяма изненада в Шампионската лига (ВИДЕО)

Отборът победи ПСВ Айндховен с 3:1 като гост