Павлюченко донесе победата на Тотнъм срещу Ливърпул

Ливърпул загуби при гостуването си на Тотнъм с 1:2 в среща от 11-ия кръг на английската Висша лига. Двубоят на „Уайт Харт Лейн” в Лондон се реши в 90-ата минута на мача, след като резервата Роман Павлюченко донесе трите точки за своя отбор.

Двубоят започна отлично за гостите и лидери в класирането. В 3-ата минута Роби Кийн получи топката в наказателното поле, подаде към Дирк Каут и той с мощен удар направи безпомощен Еурелио Гомес. В 31-ата минута Дейвид Бентли изпълни по много добър начин свободен удар, но не успя да изравни. След почивката домакините се хвърлиха да изравняват и в 68-ата минута след ъглов удар на Бентли, защитникът на гостите Джейми Карагър си отбеляза автогол за 1:1. Мачът се реши в 90-ата минута. Бентли стреля опасно, Рейна изби топката към Бент, който намери резервата Павлюченко и той направи 2:1. Taка под проливния дъжд в Лондон, "шпорите" заслужиха трите точки. Мениджърът Хари Реднап е начело на тима вече трети мач, в които Тотнъм имат 7 от възможни 9 точки.
Така Ливърпул вече е на 2-а позиция в класирането след първата си загуба от началото на сезона. Тимът има равен брой точки с Челси, но „сините” са с по-добра голова разлика. Тотнъм вече са 18-и с 9 точки.
Постекоглу: Резултатът е разочароващ, Ромеро е шампион