ШАМАР ЗА АРСЕНАЛ: Новак се разправи с "артилеристите" на старта във Висшата лига (ВИДЕО)

Брентфорд подчини съперника си с 2:0

ШАМАР ЗА АРСЕНАЛ: Новак се разправи с "артилеристите" на старта във Висшата лига   (ВИДЕО)

Сезонът в Англия стартира кошмарно за Арсенал. "Артилеристите" допуснаха загуба с 0:2 при гостуването си на новака Брентфорд в мач от първия кръг. Успехът е исторически за "пчеличките", които записват първи три точки в най-високото ниво на английския футбол - Висшата лига.

Домакините поведоха в 22-ата минута, когато Серхи Канос засече пас в наказателното поле и отправи удар по трева в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Лено, за 1:0.

Малко по-късно, "пчеличките" бяха близо до още едно попадение след като Брайън Мбемо си създаде добра възможност и опита от средно разстояние, но пропусна на сантиметри от лявата греда. През втората част "артилеристите" вдигнаха оборотите, но така и не успяваха да вкарат.

В 74-ата минута това сториха отново домакините. Кристиан Ньоргард засече от корнер и насочи топката към вратата отблизо и удвои.

В последните минути Джака и Пепе се отличиха с пропуски, заради които така и не успяха да открият головата сметка на лондончани.

Така, макар и за часове, Брентфорд изскочи на лидерската позиция във Висшата лига.

Кристъл Палас отнесе безличен Юнайтед с 4:0 (ВИДЕО)