Щутгарт напердаши Манчестър Сити в приятелска среща (ВИДЕО)

"Гражданите" получиха четири гола за едно полувреме, Ихеаначо и Джеко отсрамиха Пелегрини

Манчестът Сити беше унижен в последния си мач от предсезонната подготовка, след като загуби с 2:4 приятелския мач игран с Щутгарт. Сити в почти оптимален състав не успя да покаже съпротива на „Мерцедес-Бенц Арена”, а отбраната на „гражданите” преживя кошмарно първо полувреме, в което допусна множество грешки и отборът получи четири гола.

Филип Костич откри за немския тим след четвърт час игра, а след добра комбинация с Клейн в 31-ата минута Дидави удвои преднината на своя отбор. Гинчек направи резултата класически в 36-ата, минута по-късно отново той бе точен след грешка на Компани в отбрана.

Сити подобри играта си през второто полувреме, удар на Стърлинг срещна гредата, а добра изява на Тайкон срещу Зукулини опази мрежата на домакините суха.

Гостуващият тим  все пак стигна до попадение в 84-ата минута, когато точен бе Ихеаначо, а крайният резултат бе оформен от Един Джеко след асистенция на Стърлинг.

Първият двубой на Манчестър Сити в Премиършип за новия сезон е на 10 август срещу УБА.

Терзич: Първият мач може да не е достатъчен