Стабилен Ливърпул крачи към полуфинал в Шампионската лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" взеха комфортно 2:0 над Порто

Ливърпул взе комфортен аванс от 2:0 срещу Порто в битката си на 1/4-финалите в Шампионската лига. На "Анфийлд" момчетата на Юрген Клоп показаха стабилна игра и без да блестят с нещо специално успяха да вземат нужното от мача.

Домакините започнаха перфектно срещата и откриха резултата още в 5-та минута с първата си по-опасна атака, след като Садио Мане получи топката отляво, намери Кейта на границата на наказателното поле и след изстрела на "осмицата" на Ливърпул топката се оплете в горния ляв ъгъл на Касияс.

Последваха два удара на Салах, като в 22-та минута египетското крило остана очи в очи с Касияс, но опитът му да пусне топката покрай стража се оказа несполучлив и топката излезе в аут.

Само три минути по-късно Ливърпул разви маркова атака с извеждащо подаване по крилото и успореден пас на голлинията. Хендерсън изведе Александър-Арнолд отдясно и крайният защитник не се поколеба да пусне остро подаване към Фирмино, който на празна врата от метър нямаше как да пропусне за 2:0.

Последваха опасни минути за Порто, като първо удар на Марега бе спасен с крак от Алисон, а след това Соарес и отново Марега застрашиха стража на домакините. В 34-та минута пък Фирмино направи голям пропуск, след като не успя да засече добре центрирана топка и от няколко метра изпрати топката високо над целта.

След почивката Порто се опита да направи натиск и в 52-та минута Перейра стреля покрай вратата, но това беше едно от малките положения пред Алисон. В 62-та минута удар на Салах рикошира във Фирмино, а минута по-късно нов опит на крилото се отби този път в Хендерсън.

В 78-та минута се откри отличен шанс пред Марега, но офанзивният футболист на гостите стреля силно, но неточно от около девет метра.

До края на срещата и двата отбора не застрашиха вратата на опонента си и срещата завърши без нов гол. Така след малко повече от седмица Порто ще има сложната задача да победи поне с два гола разлика, за да има шанс да продължи напред, а последното гостуване на Ливърпул на "До Драгао" завърши при 5:0 за англичаните.

Ливърпул - Порто 2:0