Уест Хем удари Евертън в битката на опашкарите, Лестър и Брайтън с реми помежду си (ВИДЕО)

Уест Хем постигна изключително важна победа в битката за оцеляване срещу прекия си конкурент в нея Евертън с 2:0 у дома. „Чуковете“ могат да си поемат глътка въздух, тъй като вече заемат 16-ата позиция с актив от 18 точки. „Карамелите“ са на предпоследната позиция с три по-малко.

Първата добра ситуация в мача дойде в 16-ата минута и бе на сметката на гостите. Отскочила топка в наказателното поле стигна до Йери Мина, който нанесе удар, но бе много неточен и я прати високо над напречната греда.

В 28-ата минута Саид Бенрама стигна до топката на границата на наказателното поле и шутира през купа от играчи. Изстрелът му намери очертанията на вратата, но Джордан Пикфорд успя да се намеси и изби в ъглов удар.

Шест минути по-късно Уест Хем излезе напред в резултата. Отбота топка попадна в краката на Джаред Боуен, който само това чакаше и с хубав удар преодоля съпротивата на Джордан Пикфорд.

Малко след това Михаил Антонио можеше да удвои аванса на своя тим, но негов удар с глава отблизо бе блокиран от добре позиционирал се защитник.

Михаил Антонио с прекрасен пас намери Джаред Боуен в 41-ата минута, той овладя топка и я прати за втори прът в мрежата на Евертън.

В добавеното време на първата част Евертън успя да се посъбуди. Алекс Айоби стреля от границата на наказателното поле, но опитът му срещна левия страничен стълб.

В 65-ата минута гредата отново бе разтресена, но този път бе в помощ на Евертън след изстрел на Емерсон. Десет минути след това Деклан Райс бе изведен на добра позиция, но стреля встрани от вратата.

Още две минути по-късно Демарай Грей се свлече в наказателното поле на „чуковете“ в очакване на дузпа, но такава не получи.