В ТОРИНО: Юве пречупи „грифоните“ с гол директно от корнер (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дженоа остана без успех в 13-и пореден кръг и в зоната на изпадащите

Ювентус записа пета последователна победа за първенство над Дженоа, след като спечели с 2:0 домакинството си от 16-ия кръг на италианската Серия „А“.

„Старата госпожа“ пречупи „грифоните“ в Торино с ранно попадение директно от корнер на Хуан Куадрадо и късно такова на Пауло Дибала.

Благодарение на успеха момчетата на Масимилиано Алегри събраха 27 точки и изместиха Рома от шестото място във временното класиране, изоставайки от петия Фиорентина само по голова разлика.

Дженоа пък остана в зоната на изпадащите, тъй като записа 13-и пореден мач в Калчото без победа и има само 10 точки от 16 двубоя.

Домакините овладяха инициативата след началния съдийски сигнал и отправиха неточен удар още в 3-ата минута, а в 8-ата стигнаха до корнер.

Той беше изпълнен от Хуан Куадрадо, който вкара топката директно във вратата със страхотен фалцов удар и откри резултата в 9-ата минута за радост на феновете по трибуните.

Преди да влезе в мрежата на изненадания страж на гостите Салваторе Сиригу топката се отби и в гредата, а навършващият след по-малко от месец 35 години вратар се реабилитира малко по-късно, отразявайки удар отблизо на Федерико Бернардески.

Не след дълго Сиригу отново трябваше да се намесва решително и го стори, а малко след изтичането на първия половин час игра Алваро Мората получи пред наказателното поле, но настъпи топката и не можа да стреля.

В 37-ата минута пък Сиригу окончателно изкупи вината си за гола със страхотно двойно спасяване, отразявайки последователно опити на Де Лихт с глава и на Мората от непосредствена близост.

Минута преди края на редовното време за първата част вратарят на „грифоните“ пак отчая Мората, след като нападателят засече от движение центриране и не успя да го преодолее от 2-3 метра.

Така почивката дойде при минимален аванс за Ювентус.

Малко след подновяването на играта Пауло Дибала нанесе хубав удар от движение, ала топката профуча покрай вратата, а след това Сиригу блесна с ново спасяване срещу Мората.

Точно преди изтичането на първия игрови час треньорът на гостите извърши тройна смяна, но Юве продължи да диктува събитията на терена.

В 63-ата минута пък се стигна до три последователни удара към вратата на Дженоа, но нито един не попадна в целта.

В 65-ата, след контраатака, домакините останаха трима срещу един пред наказателното поле на „грифоните“, ала изстрелът на Дибала беше отразен от Сиригу.

Междувременно вратарят спаси и воле на Куадрадо, но в 82-ата минута беше безпомощен.

Тогава Дибала получи от Бернардески в наказателното поле и с диагонален изстрел по земя сложи точка на спора, оформяйки крайното 2:0.

Ювентус – Дженоа 2:0
1:0 Куадрадо (9)
2:0 Дибала (82)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЮВЕНТУС: Шчесни, Куадрадо, Де Лихт, Киелини, Пелегрини, Локатели, Бентакур, Кулушевски, Дибала, Бернардески, Мората;

ДЖЕНОА: Сиригу, Бираски, Бани, Васкес, Гилионе, Ернани, Бехрами, Туре, Камбиасо, Бианки, Екубан;