Юве пребори Лацио за Купата на Италия и е на стъпка от исторически требъл (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Бианконерите" вдигнаха за десети път трофея след 2:1 на финала срещу римските "орли"

Ювентус спечели Купата на Италия след 20-годишна пауза, след като на финала се наложи с 2:1 над Лацио. Двубоят на „Стадио Олимпико”  завърши 1:1 в редовното време и влезе в продължения, в които резервата Алесандро Матри се оказа скрития коз на Масимо Алегри, отбелязвайки победния гол за „старата госпожа”. Юве печели за десети път трофея, като освен това е на стъпка от требъл, който ще бъде първия в историята на клуба, стига италианският гранд да пребори Барселона на финала на Шампионска лига на 6 юни.

Първото полувреме започна отлично за  римските „орли”, които поведоха още в 4-ата минута. При центриране в полето на Юве от фаул, румънският бранител на Лацио Раду не бе покрит и с глава насочи неспасяемо топката в близкия на Сторари ъгъл за 1:0.

Юве се мобилизира след гола и в 11-ата минута Киелини възстанови равенството. Пирло центрира от фаул, Патрис Евра отклони технично с глава към Киелини, който засече акробатично, пращайки кълбото в мрежата на Бериша.

Ювентус наложи високо темпо и пресира римския тим, докато Лацио опитваше да изненада съперника си с бързи контри. В 27-ата „орлите” организираха светкавична контраатака, която можеше да доведе до опасност за Сторари, но Каталди би слабо от границата на големия пеналт и не затрудни вратаря на Юве.

Грешка на Пол Погба можеше да доведе до попадение, но късметът се усмихна на „бианконерите” в 32-ата минута. Французинът спря с гърди топката до дъгата на наказателното поле, но не бе достатъчно бърз и Пароло шутира мощно, топката обаче профуча на сантиметри от десния страничен стълб.

Лацио показа по-офанзивна игра в първите минути след почивката, но отбраната на „бианконерите” не се огъна и играта постепенно се изравни.

Най-чистото положение за Лацио през второто полувреме се откри в 84-ата минута, когато Джордевич  остана сам срещу Сторари, но не нацели добре топката и би право във вратаря.

В добавеното време Тевес опита далечен удар, но вложи много сила в него и топката мина над вратата.

При резултат 1:1 завършиха и вторите 45 минути и двубоят влезе в продължения.

В 4-ата минута на първото продължение невероятен малшанс лиши Лацио от второ попадение. Джорджевич отправи истинска бомба от около 25 метра, топката срещна лявата греда, след което се отби и в дясната и излезе навън за съжаление на многобройните фенове на „орлите” на „Стадио Олимпико”.

Три минути по-късно резервата Алесандро Матри се възползва от недобро изчистване на бранител и с точен изстрел матира Бериша, давайки ценен аванс на своя тим.

Лацио положи огромни усилия да докара мача до дузпи, но така и не стигна до изравнително попадение и Ювентус спечели своята десета Купа на Италия.

Кристъл Палас отнесе безличен Юнайтед с 4:0 (ВИДЕО)