Валтери Ботас спечели трети полпозишън за сезона

Валтери Ботас спечели трети полпозишън за сезона

Вижте подробности

 Валтери Ботас с "Мерцедес" спечели трети полпозишън за сезона и общо 19-и в кариерата си във Формула 1. Финландецът ще стартира от първа позиция в утрешното Гран при на Мексико, след като завъртя най-бърза обиколка в квалификациите с 1:15.875 минута.

Втори остана неговият съотборник в "Мерцедес" Люис Хамилтън.
Двата болида на "Ред Бул", които доминираха в трите свободни тренировки, останаха на втора редица. Лидерът в генералното класиране Макс Ферстапен е трети, а местният любимец Серхио Перес остана четвърти в квалификацията.
"Шокиран съм не по-малко от всички останали. Нямам представа какво се промени. В един момент те бяха шест десети от секундата пред нас, после четири десети, но каквото и да се случи, успяхме да заемем по-добра позиция за състезанието", коментира седемкратният световен шампион Люис Хамилтън.
 
Стартова решетка за Гран при на Мексико:
1. Валтери Ботас (Мерцедес) - 1.15,875 минута
2. Люис Хамилтън (Мерцедес) +0,145
3. Макс Ферстапен (Ред Бул) +0,350
4. Серхио Перес (Ред Бул) +0,467
5. Пиер Гасли (Алфа Таури) +0,581
6. Карлос Сайнс (Ферари) +0,886
7. Даниел Рикардо (Макларън) +0,888
8. Шарл Льоклер (Ферари) +0,962
9. Юки Цунода (Алфа Таури) +1,283
10. Ландо Норис (Макларън) +20,955.
Верстапен: Не сме губили титлата, защото не бяхме в борбата за нея

4-кратният световен шампион във Формула 1 Макс Верстапен обясни, че не чувства като загуба това, че не успя да се пребори за пета поредна титла и Ландо Норис го детронира с 2 точки разлика на финала на сезон 2025

Верстапен ще се състезава с №3 във Формула 1

Пилотът на „Ред Бул“ трябваше да отстъпи №1 на новия световен шампион Ландо Норис

Льоклер: Догодина ще се върнем в битката за титлата

“Вярвам, че ще сме по-силни”, добави пилотът на Ферари

ОФИЦИАЛНО: Португалия се завръща във Формула 1

Португалия ще се завърне в календара на Формула 1 през 2027 и 2028 г. като част от двугодишно споразумение на FIA с португалското правителство и местния организационен комитет

Барикело: Хамилтън по-добре да не критикува Ферари

Рубенс Барикело прекара 6 сезона като съотборник на Михаел Шумахер във Ферари и е много добре запознат с нравите и политическия климат в Маранело

 Норис получи трофея от Формула 1

На галавечер на ФИА в Ташкент

В Абу Даби: Цолов с осмо и 16-то време в последните тестове

Сезонът във Формула 2 завърши официално днес

Карлос Сайнц си пожела да стане шампион във Формула 1

За него няма значение кога ще грабне титлата

В Абу Даби: Цолов с 9-ти и 13-ти резултат в тестовете на Формула 2

Българският пилот направи впечатляващите 120 обиколки