Байерн с труден успех срещу Айнтрахт, Вердер шокира Борусия (ВИДЕО)

Шампионите с труден успех срещу деветия в класирането

Байерн Мюнхен стигна до трудна победа с 1:0 при гостуването си на Айнтрахт в мач от 15-ия кръг на Бундеслигата.

Шампионите излязоха без Роберт Левандовски, като на негово място титуляр беше Томас Мюлер, а след много добрата игра срещу ПСЖ в Шампионската лига през седмицата се очакваше те да нямат особени проблеми.

Въпреки това срещата започна по-добре за Айнтрахт, които задържаха повече топката и изглеждаха по-опасният отбор. В 20-та минута обаче гостите стигнаха до оказалия се победен гол, след като Артуро Видал, след като се възползва от подаване на Джошуа Кимих.

След почивката мачът продължи да е доста равностоен и победата за гостите в нито един момент не изглеждаше сигурна, но все пак баварците успяха да запазят аванса си до самия край. Трите точки покачиха техния актив до 35 - на осем пред втория РБ Лайпци, който направи 2:2 срещу Майнц.

По същото време Вердер Бремен загуби изненадващо от Вердер Бремен с 1:2.

След равностойни първи 20 минути, гостите от Бремен поеха инициативата и в 26-та минута Максимилиан Егещайн откри резултата.

Постепенно Борусия се върна в срещата и това продължи и след почивката. В 57-та минута Пиер-Емерик Обамеянг възстанови равенството, но само осем минути по-късно Теодор Селасие донесе победния гол за "бременските музиканти".

Така Борусия падна до седмото място, докато домакините се изкачиха до 16-та позиция.

Австрийският национал няма да може да играе в надпреварата

Щутгарт постави Байерн на колене и мечтае за второто място (ВИДЕО)

Домакините стигнаха до успех с 3:1 след два късни гола

Дортмунд смачка Аугсбург, вкара цели пет гола във вратата на гостите (ВИДЕО)

Рурците показаха отлична игра

Официално: Марко Ройс си тръгва от Дортмунд (ВИДЕО)

Халфът изкара 12 години на "Сигнал Идуна Парк"

Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)