Голямо шоу! Лайпциг обърна Гладбах от 0:2 до 3:2 (ВИДЕО)

"Биковете" изиграха голям мач и показаха характер

Отборите на РБ Лайпциг и Борусия Мьонхенгладбах завършиха при резултат 3:2 в зрелище от 23-ия кръг на германската Бундеслига.

Още в петата минута домакините подариха дузпа на противника, след като Дайо Упамекано влезе безрасъдно в опит да спечели топката. Гостите само това и чакаха и секунди по-късно Джонас Хофман изпрати кълбото в мрежата на своя противник.

В 20-ата минута нещата станаха още по-приятни за Гладбах, след като Маркюз Тюрам удвои аванса.

През втората част обаче домакините излязоха с нови сили и обърнаха играта. Само пет минути след подновяването Лайпциг реализира попадение, което обаче бе отменено заради игра с ръка.

"Червените бикове" все пак върнаха и двете попадения с голове на Кристофър Нкунку и Юсуф Поулсен, а дълбоко в добавеното време на мача оформиха обрата чрез Александър Сьорлот.

Така Лайпциг продължи победната си серия запазват втората позиция с 50 точки. Гладбах пък остава на осмото място с 33 пункта.

Ас на Лайпциг е с тежка травма, ще пропусне Евро 2024

Австрийският национал няма да може да играе в надпреварата

Щутгарт постави Байерн на колене и мечтае за второто място (ВИДЕО)

Домакините стигнаха до успех с 3:1 след два късни гола

Дортмунд смачка Аугсбург, вкара цели пет гола във вратата на гостите (ВИДЕО)

Рурците показаха отлична игра

Официално: Марко Ройс си тръгва от Дортмунд (ВИДЕО)

Халфът изкара 12 години на "Сигнал Идуна Парк"

Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)