Херта се измъкна от опасната зона в Германия (ВИДЕО)

„Старата дама“ с класика над Фрайбург в отложен мач

Херта се изстреля от 16-о на 14-о място във временното класиране на германската Бундеслига.

Това стана факт, след като отборът спечели с класическото 3:0 отложеното си от 30-ия кръг домакинство на Фрайбург и по този начин събра 30 точки.

С толкова са още Вердер (Бремен) и Арминия, а в зоната на плейаута е тимът от Билефелд, защото е с най-лоша голова разлика.

В четвъртък вечер домакините започнаха ударно на „Олимпиащадион“ в Берлин и вкараха два гола до 22-ата минута.

В 13-ата Кжищоф Пиатек откри след разбъркване в наказателното поле, а в 22-ата Петер Пекарик се възползва от добро подаване на Неманя Радонич и с глава удвои.

Именно Радонич оформи крайния резултат, разписвайки се пет минути преди края на редовните 90 с мощен изстрел от средна дистанция – 3:0.

Така Херта вече има 30 точки от също толкова мача в Бундеслигата, докато Фрайбург остана с 41 на деветата позиция в подреждането.

След успеха си Херта събра 30 точки и се намира на 14-та позиция - на точка от зоната на изпадащите. Фрайбърг пък са девети с 41.

Ас на Лайпциг е с тежка травма, ще пропусне Евро 2024

Австрийският национал няма да може да играе в надпреварата

Щутгарт постави Байерн на колене и мечтае за второто място (ВИДЕО)

Домакините стигнаха до успех с 3:1 след два късни гола

Дортмунд смачка Аугсбург, вкара цели пет гола във вратата на гостите (ВИДЕО)

Рурците показаха отлична игра

Официално: Марко Ройс си тръгва от Дортмунд (ВИДЕО)

Халфът изкара 12 години на "Сигнал Идуна Парк"

Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)