Хофе с трети пореден успех в Бундеслигата, измъкна се от опасната зона (ВИДЕО)

Тимът надделя над Шалке с 2:0

Хофенхайм записа трети пореден успех в Бундеслигата и напусна зоната на изпадащите. Отборът на Пелегрино Матарацо се наложи с 2:0 над пряк конкурент на дъното в лицето на Шалке 04 и вече е на 14-о място в класирането. Автогол на Алекс Крал и попадение на Иляс Бебу решиха двубоя в полза на Хофе, а гостите от Гелзенкирхен останаха на дъното в подреждането и с все по-малки шансове да се спасят от изпадане.

Още в началните секунди двата отбора си размениха по едно чисто положение. Мариус Бюлтер от гостите уцели гредата, а в ответната атака Кристоф Баумгартнер пропусна от удобна позиция с глава. В средата на полувремето Хофенхайм поведе след автогол на Алекс Крал. Чешкият национал не успяда реагира добре след центриране на Анхелиньо и прати топката в собствената си врата.

Малко след гола Мая Йошида стреля неточно за Шалке. Последва важна намеса на вратаря на "кралскосните" Ралф Феерман очи в очи с Андрей Крамарич, а в 34-ата минута удар на хърватина беше избит прд голлинията от Том Краус.

През второто полувреме Шалке се активизира, но в 69-ата минута Йошида повали Баумгартнер в наказателното поле и реферът Матиас Йоленбек даде дузпа, която Бебу реализира. Това беше седми наказателен удар за Хофе от началото на сезона - повече от всеки друг отбор в Бундеслигата.

В оставащото време до края Шалке не намери сили да реагира. "Кралскосините" бяха в серия от 8 мача без загуба, но тимът така и не успя да се отлепи от последното място в класирането.

Ас на Лайпциг е с тежка травма, ще пропусне Евро 2024

Австрийският национал няма да може да играе в надпреварата

Щутгарт постави Байерн на колене и мечтае за второто място (ВИДЕО)

Домакините стигнаха до успех с 3:1 след два късни гола

Дортмунд смачка Аугсбург, вкара цели пет гола във вратата на гостите (ВИДЕО)

Рурците показаха отлична игра

Официално: Марко Ройс си тръгва от Дортмунд (ВИДЕО)

Халфът изкара 12 години на "Сигнал Идуна Парк"

Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)