Майнц спаси точката срещу Дортмунд (ВИДЕО)

Дани Латца зачеркна най-бързия гол на Борусия този сезон

Майнц 05 и Борусия (Дортмунд) завършиха наравно 1:1 в последен мач от 18-ия кръг на Бундеслигата.

Пиер-Емерик Обамеянг се завърна в състава на „жълто-черните” след фиаското в турнира за Купата на африканските нации.

Марко Ройс откри резултата на „Опел Арена” още в 3-ата минута, когато бе изведен от Андре Шюрле и заби в близкия долен ъгъл.

Ройс отбеляза 11-ия си гол във вратата на Майнц, като има най-много голове в Бундеслигата срещу този съперник.

Дортмунд обаче не направи нищо, за да увеличи своя аванс и беше наказан. Майнц дочака своя момент в 83-ата минута, когато с първия си точен удар изравни резултата. Дани Латца засече центриране на Левин Йозтунали на задната греда, забивайки с глава в близкия ъгъл.

Домакините можеха да постигнат и пълен обрат, но Пабло де Бласис търкулна на сантиметри от гредата.

В таблицата Майнц (22 точки) заема 10-ото място, докато Борусия (31 точки) се намира на 4-ата позиция.

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум

Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)