Нова изненада в Германия! Дортмунд счупи гредите и не би

Борусия с равенство у дома

Борусия Дортмунд не успя да победи у дома Волфсбург. Над 80 хиляди зрители на "Сигнал Идуна Парк" не успяха да видят гол, като двубоят завърши при 0:0. За днешния ден, това бе втори изключително изненадващ резултат, след като малко по-рано последният Кьолн победи Борусия Мьонхенгладбах.

Домакините могат да съжаляват за пропуснатите 3 точки, след като на два пъти техни удари се отклоняваха в гредите. Едва едната точка стигна на Дортмунд само да излезе на четвъртото място във временното класиране, вместо да се изравни с втория РБ Лайпциг. Волфсбург пък е на 12-о място, на едва 4 точки от опасната зона.

В 9-ата минута Лукас Пишчек стреля извън наказателното поле, но Кастийлс спаси. Ярмоленко направи чудесен пробив и намери Санчо, чийто удар обаче не намери очертанията на вратата. В 22-ата минута Пишчек центрира към Ярмоленко, който засече от въздуха, но в аут. В 37-ата минута Волфсбург по чуди не поведе. Юнус Мали бе изведен сам срещу вратаря, но Роман Буерки с чудесен рефлекс спаси сигурен гол. Домакините отговориха подобаващо в 42-ата минута. Марио Гьотце намери Александър Исак, който стреля незабавно, но топката срещна гредата.

Втората част започна с чудесна възможност за Борусия. Гьотце намери на чиста позиция Ярмоленко, който обаче незнайно как пропусна. В 53-ата минута домакините за втори път в мача удариха греда, този път след изстрел на Джадон Санчо. Секунди по-късно Топрак стреля с глава, но неточно. В 58-ата минтуа пък Волфсбург бе на път да поведе. Дивок Ориги остана сам срещу вратаря, но Буерки, както и през първото полувреме, спаси с великолепна намеса. В 72-ата минута Санчо осъществи чудесен индивидуален пробив, но завършващият му удар бе блокиран. Уилям нанесе хубав удар от дистанция, но Буерки изби в корнер. Андре Шурле можеше да вкара изключително красив гол, но ударът му от въздуха не намери целта.

Ас на Лайпциг е с тежка травма, ще пропусне Евро 2024

Австрийският национал няма да може да играе в надпреварата

Щутгарт постави Байерн на колене и мечтае за второто място (ВИДЕО)

Домакините стигнаха до успех с 3:1 след два късни гола

Дортмунд смачка Аугсбург, вкара цели пет гола във вратата на гостите (ВИДЕО)

Рурците показаха отлична игра

Официално: Марко Ройс си тръгва от Дортмунд (ВИДЕО)

Халфът изкара 12 години на "Сигнал Идуна Парк"

Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)