ОБЗОР: Борусия Д не сгреши срещу Майнц и поведе в Германия (ВИДЕО)

Фрайбург не се даде на Лапциг, вижте резултатите от днешните мачове в Бундеслигата

ОБЗОР: Борусия Д не сгреши срещу Майнц и поведе в Германия  (ВИДЕО)

Борусия Д спечели с 3:1 домакинството си на Майнц от осмия кръг на Бундеслигата. Успехът качи "жълто-черните" на върха в класирането с 18 точки. Две по-малко имат Байерн и Байерн, които утре играят помежду си.

Домакините поведоха още в третата минута. Марко Ройс подаде към включилия се по дясното крило Тома Мюние. Белгиецът центрира ниско в наказателното поле, където няколко защитници на Майнц не успяха да се справят и топката стигна до Ройс. Капитанът на домакините отправи силен удар с левия крак, който се оказа неспасяем за Робин Центнер – 1:0. В началото на второто полувреме жълто-черните" удвоиха. Разписа се Ерлинг Холанд от дузпа отсъдена за игра с ръка на Силван Видмер.

След втория гол на домакините, Майнц тръгна по-смело в атака и успя да стигне до попадение в 87-ата минута, когато Йонатан Буркхарт се разписа. В четвъртата минута от продължението обаче, Холанд отново бе в прегръдките на своите съотборници. Белингам открадна топката от Видмер и напредна по лявото крило. Последва подаване към връхлитащия през центъра норвежец, който бе останал съвсем сам и безпроблемно преодоля Центнер за 3:1.

Фрайбург не се даде на РБ Лайпциг. Мачът между двата отбора на “Европа-Парк-Щадион” завърши 1:1. В началото на срещата пропуски направиха Ву-Йон Жон и Емил Форсберг. В 32-ата обаче Форсберг откри резултата в полза на “биковете”. Той беше точен от дузпа, свирена за фал на Филип Линхарт срещу Кристофър Нкунку. Малко преди края на първата част Лукас Хьолер нацели далечната греда с мощен шут, а топката рикошира в Петер Гулачи и излезе в корнер. В мача имаше и още две греди, като тази за домакините беше след удар на Николас Хьофлер, а на гостите - след шут на Нкунку. Все пак Фрайбург стигна до ремито с попадение в 63-ата минута, когато Жон засече с глава центриране на Винченцо Грифо. По този начин тимът се изкачи на третата позиция с 16 точки и се изравни с лидерите Байерн (Мюнхен) и Байер (Леверкузен), чийто мач е утре. Лайпциг се намира на разочароващото осмо място с 11 спечелени пункта.

Борусия М - Щутгарт

Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)