ОБЗОР: Леверкузен прекъсна кошмарната серия с успех над Борусия (Д) (РЕПОРТАЖИ)

"Аспирините" надвиха с 2:1 Дортмунд и се доближиха на 4 точки от върха, вижте всички резултати

Байер (Леверкузен) победи с 2:1 Борусия (Дортмунд) в мача им от 17-ия кръг на Бундеслигата.

Двубоят бе изпъстрен с куп пропуски и от двата тима. Те си разделиха по едно полувреме на надмощия, но все пак "аспирините" стигнаха до успеха. Диаби и Вирц реализираха за домакините, а Брандт бе точен за гостите.

Първата част бе изцяло на Байер Леверкузен. Домакините поведоха в 14-ата минута чрез Муса Диаби. Той получи чуден пас от Бейли и откри резултата.

Младият Вирц, Диаби и Бейли пък се изредиха да пропуснат поне по едно чисто положение до края на полувремето.

През втората част палачинката се обърна, поне що се отнася до играта. Борусия Дортмунд обсади вратата на Леверкузен. Ерлинг Холанд, Юлиан Брандт, Марко Ройс и компания не спираха да не уцелват вратата от близко разстояние. Все пак Брандт най-после бе точен в 67-та минута и изравни резултата.

Само две минути по-късно Юлиан изтърва и на празна врата.

В 80-ата минута при една от контраатаките си Байер стигна до успеха. Топката се озова в младия Вирц, който стреля много мощно и не сбърка останал сам срещу вратаря Бюрки.

В класирането Байер вече е на второ място с 32 точки, колкото има и РБ Лайпциг. Дортмунд остава с 29 на четвърто място.

Всички резултати от мачовете в Германия днес:

Борусия (М) - Вердер 1:0

Байер (Леверкузен) - Борусия (Д) 2:1

Херта - Хонфенхайм 0:3

Майнц - Волфсбург 0:2

Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)