ОБЗОР: Падна първата елитна жертва във II кръг на Купата на Германия

Херта (Берлин) трудно пречупи Дармщат 98

Хановер 96 стана първият елитен тим, който отпадна от втория кръг в турнира за Купата на Германия.

Отборът имаше нещастието да изтегли за съперник друг представител на Първа Бундеслига - Волфсбург, който успя да го надвие като гост. Адмир Мехмеди (20’) и Ваут Вегхорст (90’) бяха точни за ”вълците”.

В същото време Херта (Берлин) трудно пречупи Дармщат 98 на неговия стадион, но все пак извоюва успех също с 2:0. И двете попадения паднаха през второто полувреме и то чак след влизането на капитана Ведад Ибишевич. Нападателят откри резултата в 65-ата минута само 37 секунди след появата си на терена. В края младият Максимилин Мителщет добави още един гол.

Елитният Фортуна (Дюселдорф), който в Бундеслигата е в серия от пет поредни загуби, изпита ранен шок при визитата си на Улм, след като допусна гол още в 14-ата секунда. След това обаче гостите се съвзеха бързо и още до почивката бяха отговорили с черити попадения. По-късно Фортуна вкара още един и продължава напред. Два гола реализира взетият от Уотфорд Доди Лукебакио, който вече има четири попадения в турнира.

Петодивизионният Хеми (Лайпциг) нямаше сили за изненада и преклони глава срещу Падерборн 07 след 0:3 на свой терен.

РЬОДИНХАУЗЕН - БАЙЕРН 1:2
Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)