ОБЗОР: Шалке се спъна срещу Падерборн в битката за Шампионска лига (РЕЗУЛТАТИ)

Майнц надви Херта в дербито оставане далеч от чертата на изпадане

Шалке 04 стигна само до равенство 1:1 при домакинството си на Падерборн в мач от 21-ия кръг на Бундеслигата. "Миньорите" срещната сериозни трудности и през първата част повечето положения за гол бяха пред гостите.

Все пак, в 63-та Ахмед Кутуцу изведе домакините напред в резултата. Падерборн не се предаде в преследването поне на точка и след множество опасни атаки девет минути преди изтичането на редовното време Клаус Джасула изравни резултата. В самия край Сърбени имаше шанс да направи и пълен обрат за гостите, но ударът му премина покрай целта.

По същото време Херта изгуби дербито на дъното срещу Майнц 05.
В немската столица след две добри атаки на домакините, Майнц поведоха в 17-та чрез Робин Куайсон. През второто полувреме играта беше доста равностойна, но в Куайсон заби втори пирон в мрежата на Ярстейн.

Веднага след това Джефри Брума си отбеляза автогол и върна надеждите на Херта, но Мариус Волф бе изгонен с втори жълт картон и това отново върна притежанието на топката за Майнц, който оформи крайното 3:1 в 90-та минута чрез обичайния заподозрян Куайсон от дузпа.

Австрийският национал няма да може да играе в надпреварата

Щутгарт постави Байерн на колене и мечтае за второто място (ВИДЕО)

Домакините стигнаха до успех с 3:1 след два късни гола

Дортмунд смачка Аугсбург, вкара цели пет гола във вратата на гостите (ВИДЕО)

Рурците показаха отлична игра

Официално: Марко Ройс си тръгва от Дортмунд (ВИДЕО)

Халфът изкара 12 години на "Сигнал Идуна Парк"

Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)