РБ Лайпциг намери рецептата срещу Байерн и повали машината на Хайнкес (ВИДЕО)

Баварците с едва трета загуба за сезона

РБ Лайпциг успя да нанесе едва трета загуба на Байерн (Мюнхен) през този сезон в Бундеслигата, след като при домакинството си от 27-ия кръг "биковете" победиха с 2:1 момчетата на Юп Хайнкес.

Срещата на Ред-Бул Арена започна перфектно за лидера в класирането и още в 12-та минута Сандро Вагнер откри след перфектно центриране на Хамес Родригес.

Веднага след като получи гол, Лайпциг се активизира и последователно Пулсен, Вернер и Брума отправиха точни изстрели, които затрудниха Свен Улрих. Така се стигна до 37-та минута, когато Наби Кейта успя да изравни след хаос в защитата на Байерн.

Втората част започна по-добре за домакините и в 56-та минута Тимо Вернер направи пълния обрат, след като Кейта го намери на скорост, той напредна в наказателното поле и с хубав удар по земя отбеляза.

До края на срещата единствено Матс Хумелс имаше шанс да изравни, но ударът му с глава мина встрани от целта. Така Байерн остава еднолично начело, но вече с аванс от 17 точки пред втория Шалке 04. РБ Лайпциг пък остава на шесто място с 43 точки.

Ас на Лайпциг е с тежка травма, ще пропусне Евро 2024

Австрийският национал няма да може да играе в надпреварата

Щутгарт постави Байерн на колене и мечтае за второто място (ВИДЕО)

Домакините стигнаха до успех с 3:1 след два късни гола

Дортмунд смачка Аугсбург, вкара цели пет гола във вратата на гостите (ВИДЕО)

Рурците показаха отлична игра

Официално: Марко Ройс си тръгва от Дортмунд (ВИДЕО)

Халфът изкара 12 години на "Сигнал Идуна Парк"

Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)