Сърмов вкара дузпа на Хамбургер, но се размина със сензация за Купата

Кьолн и Дуисбург също продължават напред

Българският халф Георги Сърмов игра пълни 120 минути и бе точен при дузпите, но неговият Кемницер отстъпи пред Хамбургер ШФ със 7:8 след ударите от бялата точка (2:2 в редовното време и продълженията) в мач от първия кръг на турнира за Купата на Германия.

Сърмов вкара втората дузпа за тима си, а Кемницер водеше с 3:2 при наказателните удари и имаше отлична възможност да затвори мача, но фатални пропуски направиха Шопенхауер и Редеман.

В редовното време домакините на два пъти повеждаха чрез Деян Божич и Мати Лангер, ала Хамбургер изравняваше чрез Лукас Хинтерезер и Сони Кител, с което стигна продължения, а след това и до дузпи. Победната такава реализира Адриан Файн.

Трудна победа с 6:5 след дузпи постигна и Кьолн като гост на Веен. В редовното време срещата завърши 2:2, в продълженията двата тима си размениха по още един гол, а при наказателните удари Кьолн три пъти, докато Веен – два.

"24 часа" припомня, че вчера Илия Груев записа победа с 6:1 в официалния си дебют като част от треньорския щаб на Вердер.

На своя стадион бременци се справиха с 5-дивизионния “Атлас” (Делменхорст) в друга среща от първия кръг на турнира.

От този сезон Груев е помощник на наставника на тима Флориан Кофелт.

Последните два гола за елитния тим вкара 40-годишният перуанец Клаудио Писаро.

По-възрастен футболист не се е разписвал два пъти в един мач от турнира, пише „24 часа“.

На "Везерщадион" имаше 41 500 зрители, което е рекордна посещаемост на мач от първия кръг в историята на турнира за Купата на Германия.

"Атлас" бе домакин на двубой като тим от по-долна дивизия, но тъй като градчето Делменхорст е много близо до Бремен, се стигна до договорка мачът да се играе там.

За втория кръг за купата се класира и бившият тим на Груев - Дуисбург, който победи у дома Гройтер Фюрт с 2:0 след голове на Лукас Дашнер и Тим Албутат още в началните 15 минути.
Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)