Щутгарт спря пропадането с успех срещу Аугсбург (ВИДЕО)

"Швабите" са на девето място в класирането

Щутгарт сложи край на серията си от четири поредни загуби в Бундеслигата, след като се наложи с 2:1 над Аугсбург. Попаденията за домакините реализираха Филип Форстер и Саша Каладжич. От гостите се разписаФлориан Нидерлехнер.

Двубоят започна по-добре за "швабите", които поведоха още в 11-ата минута. Саша Каладжич намери отлично Филип Форстър в наказателното поле на гостите и той с точен удар преодоля Рафал Гикиевич.

В средата на второто полувреме Аугсбург изравни. След добро центриране в пеналта на съперника Флориан Нидерлехнер надскочи всички и с глава прати топката в мрежата. Четвърт час преди края на срещата Щутгарт стигна до втори гол. Автор на попадението бе дело на Саша Каладжич, който се възползва от центриране в наказателното поле и с глава донесе успеха на совя тим.

След успеха си Щутгарт събра 42 точки и заема 9-о място в класирането. Аугсбург пък е 13-ти с 33.
Ас на Лайпциг е с тежка травма, ще пропусне Евро 2024

Австрийският национал няма да може да играе в надпреварата

Щутгарт постави Байерн на колене и мечтае за второто място (ВИДЕО)

Домакините стигнаха до успех с 3:1 след два късни гола

Дортмунд смачка Аугсбург, вкара цели пет гола във вратата на гостите (ВИДЕО)

Рурците показаха отлична игра

Официално: Марко Ройс си тръгва от Дортмунд (ВИДЕО)

Халфът изкара 12 години на "Сигнал Идуна Парк"

Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)