Щутгарт вкара 5 на пряк конкурент за оцеляване (ВИДЕО)

"Швабите" прекъснаха серия от осем мача без победа

Щутгарт спечели важни три точки срещу пряк конкурент в битката за оцеляване. "Швабите" прекъснаха серията си от осем мача без победа, като спечелиха с 5:1 домакинството си на Хановер 96 в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. Така Щутгарт се приближи на само 2 точки от спасителното 15-о място, докато Хановер изостана на пет зад днешния си съперник.

Марио Гомес откри още в 4-ата минута, след като се възползва от грешка в защитата на Хановер. Бившият национал вече има 169 попадение в Бундеслигата. Гомес реализира средно на 134 минути, което е най-добрият показател сред всички германски играчи за последните 15 години.

Ветеранът можеше да се разпише още веднъж, но в 22-ата минута пропусна сам срещу вратаря.

Турският защитник Озан Кабак добави две попадения. Той се разписа с глава в 16-ата и 45-ата минути. Това са и първите му голове в професионалния футбол изобщо.

Останалите два гола вкара Стивън Цубер (78, 81). Футболистът е преотстъпен на Щутгарт от Хофенхайм. Преди това в 68-ата минута Жонатас беше върнал едно попадение .

За състава на Маркус Вайнцийрл се задава тежка програма, тъй му предстоят мачове с  Борусия (Дортмунд), Хофенхайм и Айнтрахт (Франкфурт).

Ас на Лайпциг е с тежка травма, ще пропусне Евро 2024

Австрийският национал няма да може да играе в надпреварата

Щутгарт постави Байерн на колене и мечтае за второто място (ВИДЕО)

Домакините стигнаха до успех с 3:1 след два късни гола

Дортмунд смачка Аугсбург, вкара цели пет гола във вратата на гостите (ВИДЕО)

Рурците показаха отлична игра

Официално: Марко Ройс си тръгва от Дортмунд (ВИДЕО)

Халфът изкара 12 години на "Сигнал Идуна Парк"

Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)