Англия има само една победа срещу Италия в последните девет мача между двата отбора

Факти преди четвъртфиналната среща от Евро 2012 между Англия и Италия на "Олимпийския стадион" в Киев в неделя:

* Англия и Италия се срещат за пръв път от повече от 10 години. Италия е с по-добри показатели в мачовете между двата отбора през последните 30 години. След като спечели световната квалификация с 2:0 през ноември 1977 година, Англия побеждава Италия само веднъж в девет мача.

* Двата отбора са играли 22 официални мача. Италия има девет победи, Англия - седем победи, а равенства са шест.

* Англия няма загуба в пет поредни мача под ръководството на Рой Ходжсън. В тях тима има четири победи и едно равенство. След като загуби с 1:4 от Германия на Мондиал 2012 в Южна Африка англичаните нямат загуба в 11 поредни двубоя.

* Англия никога досега не е печелила три мача на едно европейско първенство. Дори на домашния си турнир през 1996 година, където англичаните достигнаха до полуфиналите, те записаха две победи три равенства в пет мача.

* Победният гол на Уейн Рууни срещу Украйна е негово първо попадения на голям турнир, откакто се разписа при победата с 4:2 над Хърватия на Евро 2004.

* Отборът на Италия няма загуба в последните си 13 мача, в които е допуснал едва четири гола.

* Италия е загубила само два от последните си 17 мача на европейски футболни финали, въпреки че допуснаха поражение след изпълнение на дузпи от Испания на четвъртфиналите на Евро 2008, след като редовното време завърши 0:0.

Предвидете крайния изход от двубоя ТУК

Премиер и принц ще стискат палци за Испания на финала

Премиерът на Испания Мариано Рахой и принц Фелипе ще подкрепят Ла Фурия от трибуните на стадиона в Киев по време на финала на европейското първенство срещу Италтия.

Дел Боске: Не съжаляваме, че не изхвърлихме Италия

"Никога няма да съжаляваме, че не завършихме наравно срещу Хърватия в групата, за да елиминираме Италия. Това нямаше да бъде честно спрямо футбола", заяви селекционерът на Испания Висенте Дел Боске.

Фенове на Германия и Италия се млатиха

Сблъсъци между привърженици на Германия и Италия е имало снощи в град Волфсбург, намиращ се в германската провинция Долна Саксония.

Прандели: Испания е абсолютен фаворит на финала

Селекционерът на Италия Чезаре Прандели подчерта, че неговият тим е аутсайдер във финала на Евро 2012 срещу Испания, въпреки победата над Германия с 2:1 в снощния полуфинал.

Премиерът на Италия иска да присъства на финала на Евро 2012

Премиерът на Италия Марио Монти иска да присъства на финала на Европейското първенство по футбол на 1 юли в Киев. Скуадра Адзура ще спори за трофея срещу защитаващия титлата си Испания, след като снощи победи Германия с 2:1.

УЕФА изуми: Португалец ще свири финала

Педро Проенса ще ръководи финалната среща на Европейското първенство по футбол в Киев, където в неделя ще се срещнат отборите на Испания и Италия.

Героят Балотели: Това бе най-чудесната нощ в моя живот