Рилски спортист загуби финала на квалификационния турнир за ФИБА Европа

Българският вицешампион падна от Апоел Хайфа

Българският вицешампион Рилски спортист не успя да спечели квалификационния турнир за Купата на ФИБА Европа по баскетбол за мъже, на който беше домакин в "Арена Самоков" и да се класира за груповата фаза.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров загубиха на финала на надпреварата от Апоел Хайфа (Израел) с 61:68 (12:16, 10:19, 16:15, 23:18).

По този начин носителят на Купата на България не успя да си осигури директна квота за груповата фаза на турнира.

Надеждата обаче остава, като в тима се надяват да бъдат сред трите "щастливи губещи" от пресявките, които ще продължат напред.

За тази цел ще трябва да се изиграят всички оставащи мачове от другите три квалификационни турнира тази вечер, като след техния край Рилски спортист не трябва да е отборът с най-лоши показатели.

Израелците изиграха силно първо полувреме, след което водеха с 35:22. Гостите запазиха преднината си и след 30 минути игра, когато имаха аванс от 50:38.

Домакините се хвърлиха на щурм и намалиха изоставането си до три точки 49 секунди преди сирената - 61:64, но до края съперниците им вкараха още четири точки и стигнаха до крайния успех с 68:61.

За Рилски спортист най-полезен беше Демаджо Уигинс с 14 точки и 8 борби, Ивън Бати добави 13 точки, а с 10 се отличи Брандън Рандолф.
За Апоел Антъни Хики записа 24 точки и 7 асистенции.