ОБЗОР: Стивън Къри вкара 50 точки, но не можа да спаси Голдън Стейт

Вижте всички резултати и класирането в НБА

Камерън Пейн вкара рекордните за кариерата си 29 точки, а Девин Букър добави 27, за да заличат 50-те точки на Стивън Къри при успеха на Финикс над Голдън Стейт със 130:119. "Слънцата" имаха контрола върху мача, въпреки стрелбата на Къри, който вкара 7 шута за 3 точки от 11 опита. Проблемът за отбора му, че нямаше кой да му помага. Клей Томпсън завърши с 19 точки, но имаше лош процент при стрелбата. Финикс водеше с 103:89 в четвъртата част, Голдън Стейт намали разликата, но така и не успя да стопи повече от 8 точки аванс за домакините. Финикс имаше успеваемост от 52,5% при стрелбата за три точки, като Микал Бриджис завърши с 23 точки.

Джайлен Браун отбеляза 22 точки, за да поведе Бостън за осмата поредна победа през сезона, този път срещу Атланта със 126:101. На Селтикс липсваха контузените гардове Маркъс Смарт и Малкълм Брогдън, но това не повлия. Трей Йънг бе най-резултатен за Атланта с 27 точки. Тайръз Халибъртън направи 22 точки и 11 асистенции, Майлс Търнър добави 20 точки и 10 спечелени борби за победата на Индиана над Шарлът със 125:113. В този мач гардът на Шарлът ЛаМело Бол отново контузи левия си глезен, след като стъпи върху крака на фен. Бенедикт Матурин вкара 20 точки, влизайки като резерва, сред които първите 10 точки за Индиана в четвъртата част. Бъди Хайдъл добави 19 точки.

Брук Лопес отбеляза 7 тлойки и общо 29 точки за успеха на Милуоки над Кливланд със 113:98. Това бе пета поредна загуба за гостите, които започнаха много силно сезона. Янис Адетокунбо завърши с 16 точки, 12 спечелени борби и 8 асистенции за победителите. Джордан Нуора реализира рекордните си за сезона 21 точки. Донован Мичел и Дариус Гарланд отбелязаха по 23 точки за Кливланд. Си Джей Макколъм отбеляза 23 точки, Йонас Валанчунас добави 22 при успеха на Ню Орлиънс над Чикаго със 124:110. Трей Мърфи III направи 5 тройки и завърши с 19 точки и 10 борби при първи си в кариерата дабъл-дабъл. ДеМар ДеРозан реализира 28 точки, а Зак Лавин добави 25 за Чикаго. Това бе трето поредно поражение за "биковете".

Кевин Портър Джуниър записа 17 точки и 11 спечелени борби, което помогна на Хюстън да се възползва от отсъствието на Лука Дончич за Далас и да спечели със 101:92. Кристиан Ууд от Далас вкара 26 точки срещу бившия си отбор. Антъни Едуърдс отбеляза 35 точки, а Карл-Антъни Таунс добави 30 при победата на Минесота над Орландо със 126:108. Тимът имаше аванс от 27 точки на почивката.

Рюди Гобер, който е водач в НБА по спечелени борби, записа 16 точки и 8 борби, за да помогне за успеха на Минесота.  Бол Бол поведе Орландо с рекордните за кариерата си 26 точки. Шай Гилгъс-Алегзандър вкара от зоната на трите точки 1,1 секунди преди края на мача, за да осигури победата на Оклахома над Вашингтон с 121:120. Той вкара рекордните за кариерата си 42 точки. Кристипс Поржингис отбеляза 27 точки за Вашингтон, който прекъсна серията си от 4 поредни победи.

О Джей Ануноби вкара 32 точки - най-доброто си постижение за сезона, и добави 10 спечелени борби за Торонто при победата над Маями със 112:104. Отборът направи серия от 21:0 в третата част. Фред Ванвлийт се завърна след болест с 23 точки за Торонто. Отборът е в серия 6:1 при домакинските си мачове. Скоти Барнс отбеляза 19 точки, Крис Баучър помогна с 15 за успеха. Макс Щрус от Маями вкара 20, а Кайл Лаури се отчете с 19 точки срещу бившия си тим.

Джулиъс Рандъл вкара рекордните си за сезона 34 точки при победата на Ню Йорк над Денвър със 106:103. Това бе първи успех на "Кралете" в Денвър в последните 16 години. За домакините отсъстваше Никола Йокич, който бе вкаран в протоколите за КОВИД-19 във вторник. Джамал Мъри отбеляза 21 точки за Денвър.