Атлетик Билбао поведе в Испания след бой над Алавес (ВИДЕО)

Домакините вкара по един гол в двете полувремена на "Сан Мамес"

Атлетик Билбао поведе в класирането на Примера дивисион след домакинска победа с 2:0 срещу Алавес в мач от петия кръг. Тимът има 11 точки и ще е лидер поде до края на мача между Севиля и Реал Мадрид, които са съответно 10 и 8.

Първото полувреме на "Сан Мамес" премина под диктовката на домакините. В 35-ата минута Иняки Уилиямс беше изведен зад гърба на защитата и Рубен Дуарте го задържа. След детайлно преглеждане на ситуацията реферът Хил Мансано отсъди дузпа. Раул Гарсия реализира за 1:0.

В 65-ата минута Муниаин направи голям пропуск. Той беше оставен непокрит, но не можа да вкара отблизо. В следващата атака на “червено-белите” Уилиямс учели греда.

В 72-ата момчетата на Гайска Гаритано вкараха за 2:0. Ибай Гомес стреля, вратарят Фернандо Пачеко не успя да избие добре и Муниаин протегна крак на голлинията, за да отбележи за крайното 2:0.