Атлетик (Билбао) засили Майорка към Сегунда дивисион

Съдията свири две дузпи, баските с шанс за място в Лига Европа

Атлетик (Билбао) спечели с 3:1 домакинството си на Майорка от 32-ия кръг на Ла Лига. Загубата може да се окаже фатална за гостите. Шест кръга преди края те са на шест точки под чертата, като до края на кръга дистанцията може да нарасне. Тимът на Гайска Гаритано пък се изкачи до девета позиция и ще се бори седмото място, даващо право на участие в Лига Европа.

В 14-ата минута Лаго Жуниор фаулира Раул Гарсия в наказателното поле. Гарсия отбеляза от бялата точка за 1:0. Десет след това домакините отлична атака на домакините завърши с удар на Сансет в близкия ъгъл - 2:0.

След почивката Майорка заигра малко по-активно. В 54-ата минута обаче гостите направиха подарък на своя съперник при опит за изчистване, но Сансет не успя да преодолее вратаря.

В 69-ата Юри Берчиче направи дузпа. Будимир беше точен и намали на 2:1. В 90-ата домакините вкараха трети гол след контраатака. Микел Весга подаде топката на втора греда, където Асиер Виялибре си спря топката и я прати в мрежата - 3:1.