Барса докосна титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците взеха едно от най-трудните си гостувания до края на сезона

Трудно вече някой може да спре Барселона да спечели титлата в Примера дивисион. Каталунците взеха едно от най-трудните си гостувания до края на сезона и се възползваха по великолепен начин от грешката на прекия преследвач Атлетико Мадрид.

Препълнените трибуни на "Бенито Виямарин" в Севиля видяха тежкото поражение на любимците си от Бетис с 1:4. А това беше отборът, който шашна всички с успеха си на "Камп Ноу" през есента с 4:3, но сега нямаше отговор на магията на големите звезди на съперника Лео Меси и Луис Суарес.

Аржентинецът отбеляза поредния си хеттрик от шедьоври, а уругваецът добави още едно попадение, като преди това беше направил и асистенция, на която могат да завидят и най-изкусните майстори на последния пас в историята на футбола. Въпреки смелата си и напориста игра на моменти, домакините стигнаха само до един гол, който поне опази честта им. Той беше дело на Лорен в самия край на мача, но за обрат време нямаше.

Мачът започна бурно с положения и пред двете врати. Аиса Манди и Кристиан Тейо не можаха да оползотворят хубави шансове за домакините, докато Жорди Алба и Серхи Роберто не се възползваха от шансовете за гостите.

Така се стигна до 18-та минута, когато Артур беше фаулиран пред наказателното поле и реферът даде пряк свободен удар. Когато имаш Лео Меси в състава си, това си е направо дузпа, а от 19 метра аржентинецът така завъртя топката, че вратарят само я изгледа как се оплита в мрежата му.

Няколко минути по-късно ситуацията се повтори, като пак Меси почти от същата позиция получи шанс пак да стреля от статично положение, но този път Пау Лопес спаси. В 27-та минута Бетис беше близо до изравняването, но ударът от близка позиция на Кристиан Тейо беше избит в последния момент от защитник.

До почивката имаше интересни моменти и пред двете врати. Тейо и Сидней изпуснаха невероятни шансове за севилци, докато Луис Суарес се скъса да пропуска за гостите. Негов удар в 40-та минута беше спасен от Лопес и статуквото се запази. Но не и до края на полувремето.

В продължението на първата част каталунците стигнаха до втори гол. Тогава Суарес направи невероятен пробив с трима защитници на гърба и с петичка остави Меси сам срещу вратаря. А в такива ситуации аржентинецът не прощава - 2:0. При този резултат приключи и частта.

В началото на втората част гостите продължиха да се забавляват. Луис Суарес направи два непростими пропуска от наказателното поле, а Хоакин Санчес не успя да се разпише за Бетис от изгодна позиция. Всичко обаче на практика приключи в 61-та минута.

Тогава Луис Суарес направи невероятен рейд, елиминира трима защитници и излезе сам срещу вратаря, за да успее най-накрая да го преодолее и да направи 3:0. Това макар да предреши мача, не сложи край на амбициите на домакините да търсят попадение.

И стигнаха до него в 82-та минута. Тогава най-после напорът на Бетис се отплати с хубав фалцов удар на Лорен, който не остави шансове на Марк-Андре Тер Стеген и най-после даде малко радост на феновете на "Бенито Виямарин".

Но това не беше всичко в този мач. Артуро Видал направи непростим пропуск малко след това, а в 85-та минута Меси оформи хеттрика си. Иван Ракитич със страхотен пас го намери в наказателното поле и когато всички очакваха разстрелващ изстрел от аржентинеца, той елегантно прехвърли вратаря и с помощта и на гредата оформи крайното 4:1.

Това беше всичко в този мач, като трябва да се отбележи само контузията в глезена на Луис Суарес в последните секунди. А с победата Барселона се утвърди на върха с вече 10 точки аванс пред втория Атлетико Мадрид само 10 кръга преди края. Бетис е осми с 39 точки и мястото в Европа за андалусийци се изплъзва.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

Бетис: Пау Лопес; Манди, Бартра, Сидней; Хоакин, Каналес, Вилиам Карвальо, Гуардадо, Тейо; Ло Селсо, Хесе

Барселона: Тер Стеген; Сержи Роберто, Пике, Лангле, Алба; Ракитич, Бускетс, Артур, Видал; Меси, Суарес