Бетис взе дербито в средата на Ла Лига (ВИДЕО)

Трите точки за зелено-белите ги изкачиха с цели седем места в класирането

Реал Бетис и Леганес направиха интригуващ мача помежду си в 19-ия кръг на Ла Лига и завършиха 3:2 в полза на зелено-белите. Леганес успя да направи частичен обрат от 2:0, но в края загуби с късен гол и не успя да задъжи днешния си съперник под себе си в класирането на шампионата.

Първото полувреме беше напълно под контрола на Бетис и още до 14-та минута домакините можеха да водят след много опасни удари на Фабиан Пена и Серхио Леон. В 20-та минута обаче падна първото попадение, дело на Тейо. Домакините продължиха с по-добрата си игра и пет минути преди почивката Хоакин удвои аванса на своя тим.

Точно преди последия сигнал за първата част обаче Жерар Гарига намали изоставането на Леганес до 2:1. Втората част добре за гостите и те успяваха да задържат по-трайно топката. Така в 71-та минута Хавиер Гони успя да върне равенството на таблото с точен удар.

След изравняването Бетис се втурна в атака, но не успяваше да пробие добре подредената защита на гостите до 83-та минута, когато Рубен Кастро отбеляза ключовия гол, с който донесе и трите точки за домакините. Така те се изкачиха със седем места с една победа и вече са седми с 27 точки. Леганес пък паднаха до 13-то място, оставайки с 24.