Билбао сгази Алмерия на „Сан Мамес” с 4:1

Отборът на Атлетик Билбао постигна нова победа в Ла Лига, след като разгроми тима на Алмерия с 4:1

Отборът на Атлетик Билбао постигна нова победа в Ла Лига, след като разгроми тима на Алмерия с 4:1. Срещата се игра на стадион „Сан Мамес” и бе от програмата на 31-ия кръг на испанската Примера Дивисион.

Двубоят започна устремно за баските, които откриха резултата в 13-ата минута чрез Хави Мартинес. Натискът на домакините продължи и след това попадение и в 32-ата минута Габилондо покачи на 2:0, а в 37-ата Йоренте пропусна да направи резултата класически, след като не успя да преодолее стража на Алмерия от дузпа.

През второто полувреме натискът на домакините продължи и в 49-ата минута Хави Мартинес направи 3:0 с втория си гол в срещата. 120 секунди по-късно пък Йоренте покачи на 4:0, а почетното попадение за гостите бе дело на Пиати в 71-ата минута.

След тази победа домакините делят 5-ото място в подреждането с Майорка с по 48 точки, но и с мач повече. Гостите от Алмерия пък са 11-и с 37 спечелени точки.

Жирона надделя над Лас Палмас и излезе втори в Ла Лига

Хитът в Ла Лига не допусна изненада

Реал с крачка по-близо до титлата (ВИДЕО)

"Кралете" ликуват в Сан Себастиан и с резервите

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)