Еспаньол отдалечи още повече Алавес от Европа

Каталунци вече са десети след две поредни победи

Отборът на Еспаньол надви с 2:1 гостуващия Алавес в първа среща от 32-рия кръг на Ла Лига. Адриа Педроса (19) и автогол на Виктор Лагуардия (47) донесоха преднина на домакините. За гостите от Витория точен беше Джонатан Кайери (56). Момчетата на Абелардо Фернандес имат едва една точка от последните си четири срещи и вече изостават в спора за евроквотите.

Домакините очаквано подходиха по-нападателно и по-амбицирано търсеха откриване на резултата. В 15-ата минута Борха Иглесиас реализира, но след правилно вдигнат флаг за засада. В 19-ата “лос перикитос” все пак стигнаха до гола след чудесна колективна акция. Оскар Мелендо подаде зад гърба на Чимо Наваро, Адриа Педроса надбяга Виктор Лагуардия и отбеляза от 12 метра - 1:0. Баските създадоха само една опасност за полувремето, пропусната с глава от Ману Гарсия.

В 47-ата барселонският тим удвои преднината си след автогол на Лагуардия. Борха Иглесиас центрира отдясно към Ву Лей, бранителят посегна и сам прати топката в мрежата. В 56-ата Джони Родригес центрира, Джонатан Кайери овладя атрактивно и отбеляза от седем метра - 2:1.